Kierowcy, uważajcie na paliwo w nadchodzącym tygodniu! Diesel, benzynę i LPG możecie zatankować taniej

Kierowcy, uważajcie na paliwo w nadchodzącym tygodniu! Diesel, benzynę i LPG możecie zatankować taniej

bak diesel paliwo

Podaj dalej

Lubicie przepłacać za paliwo? Dopłacać do każdego litra po kilkadziesiąt groszy? Szukać stacji paliw na której paliwo jest droższe niż wszędzie indziej? Zdecydowanie nikt tego nie lubi i nikt tak nie robi. Każdy chce wydawać jak najmniej pieniędzy tankując diesel, benzynę bądź LPG.

Nie przepłacaj za diesel, benzynę oraz LPG

Zbliżają się dni, w których krótko mówiąc, możemy zostać nacięci na dodatkowy i niepotrzebny wydatek na paliwo. Wszystko za sprawą zbliżającego się długiego weekendu, jaki wypada na początku czerwca. To moment podróżowania, odwiedzania wielu miejsc, a co za tym idzie… wypalania paliwa.

Stacje paliw mają tego pełną świadomość, że popyt na diesel, benzynę i LPG w najbliższych dniach wzrośnie. Bardziej wyczuleni kierowcy już przed weekendem mogli dostrzec niewielkie korekty w górę. Do czwartku nie należy spodziewać się, że będzie lepiej pod tym względem.

Ceny paliw w najbliższych kilku dniach na pewno jeszcze wzrosną. Nie będą to rzecz jasna duże zmiany, ale przyczyni się to do tego, że wydamy nieco więcej niż moglibyśmy. Głównie będzie wynikało to z podnoszonych marż przez samych właścicieli punktów.

Ceny paliw nie będą gwałtownie wzrasrać

Wedle przewidywań analityków i ekspertów nie powinno się wiele zmienić przed wakacjami, jeżeli chodzi o ceny paliw przed wakacjami. Sytuacja od dobrych już kilku tygodni stała się dość stabilna i ukształtowana. Wszelkie zmiany jakie się pojawiają są wyłącznie kosmetyczne i groszowe.

Jeżeli ktoś kiedyś zastanawiał się, po co w Polsce wciąż toleruje się ceny z groszami, to stacje paliw są na to idealną odpowiedzią. Tutaj wszelkie zmiany z reguły jakie się pojawiają dotyczą właśnie tych najmniejszych wartości cen.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News