Kierowcy, to już ostatni moment, nie zwlekajcie. Na zmianę pozostał czas tylko do 30 listopada 2021 roku

Kierowcy, to już ostatni moment, nie zwlekajcie. Na zmianę pozostał czas tylko do 30 listopada 2021 roku

kierowcy zmiany przepisy

Podaj dalej

Wszyscy kierowcy muszą się zmobilizować, bowiem czas płynie nieubłaganie. A z dnia na dzień pozostaje go coraz mniej do 30 listopada 2021 roku, bo wówczas upływa termin do którego mamy obowiązek na wprowadzenie zmian. I to od nas zależy czy będziemy podróżować szybciej, bez korków i innych nieprzyjemności na drodze. Bądźmy zatem odpowiedzialni i sami nie utrudniajmy sobie podróżowania!

Nie bądźcie obojętni kierowcy na zmiany

Jeżeli chodzi o autostrady w najbliższym czasie czekają nas duże zmiany. I to jeżeli chodzi o kierowców zarówno pojazdów lekkich, jak i ciężkich. Skupiając się na tych drugich muszą oni pamiętać, że będą mogli korzystać z manualnego sposobu poboru opłat tylko do 30 listopada 2021 roku. Po tym terminie manualny system zostanie w pełni wyłączony. Do tego szlabany na państwowych autostradach (A2 Konin-Stryków i A4 Wrocław – Sośnica) zostaną całkowicie zlikwidowane.

Kierowcy, którzy wiedzą, że nawet raz na jakiś czas przejeżdżają tymi drogami, powinni zainstalować w swoim smartfonie system e-Toll. Jeżeli to zrobią przejazd będzie płynny, a autostrada nie będzie się korkowała i znikną obrazki, które często mogliśmy oglądać np. w te wakacje. Kto tego nie zrobi będzie musiał opłacić przejazd poprzez zakup biletu autostradowego.

Ministerstwo Finansów nieustannie przypomina o zmianach jakie wchodzą w życie. Tym bardziej że 1 października 2021 roku system viaToll zostanie całkowicie wyłączony. Jedynym systemem umożliwiającym wnoszenie opłat za przejazd po drogach płatnych od pojazdów ciężkich będzie system e-Toll. Kierowcy już mogą z niego korzystać.

Państwowa autostrada przyśpieszy

Czasu pozostało coraz mniej, bowiem nieco ponad miesiąc. Jak poinformowało Ministerstwo Finansów liczba pobrań aplikacji mobilnej e-Toll PL ze sklepów internetowych przekroczyła już 156 tysięcy. Z kolei liczba zarejestrowanych pojazdów wynosi już ponad ćwierć. Obecnie zarejestrowanych jest ponad 223 tys. pojazdów ciężkich i ponad 43 tys. pojazdów osobowych.

Niewątpliwie w najbliższych dniach kierowcy będą zdecydowanie częściej pobierać aplikację i ją instalować. Warto to zrobić wcześniej, bo zajmuje to chwile. A jak wiadomo pamięć ludzka bywa zawodna i gdy e-Toll będzie potrzebny, wówczas nie będzie go pod ręką.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News