Kierowcy, to już czas wymienić dywaniki samochodowe. W tej kwestii nie powinniście zwlekać na czasie

Kierowcy, to już czas wymienić dywaniki samochodowe. W tej kwestii nie powinniście zwlekać na czasie

diesel dywanik samochodowy

Podaj dalej

Dywaniki samochodowe to dla wielu kierowców rzecz o której pamiętają głównie, czy trzeba je odkurzyć. Mało kto przywiązuje wagę do tego, kiedy je najlepiej wymienić i z reguły robimy to z dużym opóźnieniem. A prawda jest taka, że najlepiej zrobić to właśnie teraz! Bo dywaniki gumowe nie są wyłącznie na zimę i śnieg, a na wodę. A wszyscy doskonale wiemy z jakimi warunkami pogodowymi obecnie się mierzymy i będziemy się mierzyć.

Czas na dywaniki gumowe w samochodzie

dywanik materialowy gumowy

Dywaniki materiałowe są dobre w okresie wiosennym, a zwłaszcza letnim. Wtedy kiedy tak naprawdę opadów deszczu jest najmniej – a przynajmniej w teorii. Niewątpliwie ładnie one wyglądają i się prezentują, są bardziej wygodne, ale koniec końców ich głównym zadaniem jest zbieranie kurzu i brudów, a nie wody. A w okresie jaki mamy obecnie i niebawem będzie, niestety wnoszenie wody do samochodu na obuwiu jest niejako normą.

Zakładając dywaniki gumowe odpowiednio wcześnie chronimy naszą podłogę przed wilgocią. Woda nie przedostaje się do materiału, którym pokryta jest podłoga w samochodzie, a pod którą jest blacha. To może przyczynia się do szybszej korozji. Inna kwestia jest taka, że w ten sposób oszczędzamy tak naprawdę dywaniki welurowe, którą mogą być oryginalne i są z reguły droższe. Zwłaszcza te lepszej jakości, a nie te najtańsze.

Wymieniając odpowiednio wcześnie dywaniki mamy gwarancję, że w samochodzie nie będzie zbierała się para i gromadziła wilgoć. To prowadzi do nieprzyjemnego zapachu, tworzenia się bakterii i grzybów w pojeździe. Nie jest to nic przyjemnego, o czym niejeden kierowca się przekonał. W dodatku niełatwo później pozbyć się problemu, co stanowi dodatkowe koszty i to często niemałe.

diesel wymiana dywanikow

Inwestycja, która szybko się zwraca

Posiadanie dwóch par dywaników to niemal taki sam obowiązek jak posiadanie dwóch kompletów opon – letnich oraz zimowych. I o ile potencjalnie da się przejeździć zimę na letnich oponach, to niestety trzymanie dywaników welurowych w pojeździe będzie opłakane na wiosnę. Wnętrze samochodu będzie niezwykle nieprzyjemne. Przy potencjalnej sprzedaży auta będzie to widoczne, że właściciel nienależycie dbał o samochód.

dywanik samochod woda

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News