Kierowcy, te zmiany od nowego roku staną się waszą zmorą. Będzie można szybciej stracić prawo jazdy

Kierowcy, te zmiany od nowego roku staną się waszą zmorą. Będzie można szybciej stracić prawo jazdy

prawo jazdy zmiany w przepisach

Podaj dalej

Patrząc na mijający rok kierowcy nie powinni mieć powodów do narzekań. Jeżeli chodzi o kwestie związane z szeroko rozumianą motoryzacją było zdecydowanie więcej zmian na plus, niż na minus. Można by tutaj chociażby wspomnieć o tym, że nie trzeba już wozić ze sobą prawo jazdy. Ale plusów, i to ciekawszych, jest znacznie więcej. I co najważniejsze, będzie ich jeszcze więcej od nowego roku.

Za agresję na drodze odbiorą prawo jazdy

uprawnienia kierowcy

Niewątpliwie jedną ze zmian na którą czekają kierowcy jest wyeliminowania agresywnych kierowców z dróg. Petycja w tej sprawnie trafiła już do odpowiedniej jednostki i ma duże szanse na to, aby weszła w życie. Znajdują się w niej zapisy, które niewątpliwie są potrzebne, aby wszyscy kierowcy i pasażerowie czuli się na polskich drogach bezpiecznie.

A chodzi m.in. o celowe zajeżdżanie drogi w celu zatrzymania danego kierowcy bądź chęci celowego wytracenia u niego prędkości. Konsekwencje mają być wyciągane również za wysiadanie z auta z zamiarem znieważania lub naruszenia nietykalności cielesnej kierowcy innego samochodu.

Jeżeli dany kierowca udowodniłby tego typy wykroczenie bądź policja byłaby tego świadkiem, wówczas wyciągane miałyby być duże konsekwencje. Jakie tego dokładnie nie wiadomo. Nieoficjalnie mówi się o utracie uprawnień – za pierwszym razem na okres trzech miesięcy.

kierowcy zmiany przepisy

Co nas na pewno czeka w 2021 roku

Za dobrą zmianę należy uznać to, że kupując nowy samochód w salonie sprzedaży będzie można załatwić wszystkie niezbędne formalności związane z rejestracją pojazdu samochodowego. Będzie to miało miejsce od 4 czerwca i niewątpliwie zaoszczędzi bardzo wiele czasu na jeżdżenie i załatwianie wszelkich formalności.

Kierowcy samochodów osobowych czekają na ogłoszenie ważnej daty, jeżeli chodzi o możliwość czasowego wycofania samochodu osobowego z ruchu. Właściciel pojazdu będzie miał tym samym możliwość zmniejszenia kosztów ubezpieczenia pojazdu. Pojazd na dany czas zostanie wyrejestrowany, a w myśl przepisów będzie nieużytkowany i czekać na remont. Nikt nie będzie mógł go w tym czasie użytkować.

plug in

W przyszłym roku ma obowiązywać także preferencyjna niższa o 50 procent akcyza na auta hybrydowe typu plug-in. Kierowcy decydujący się na samochody elektryczne ładowane z gniazdka sporo zatem skorzystają.

O tych zmianach było wiadomo już wcześniej

Pierwszeństwo dla pieszych na przejściach, a także koniec z tzw. ‘’jazdą na zderzaku’’, to właśnie o tych zmianach mówiło się w mijającym roku najwięcej. Wiadomo już, że wejdą one w życie, choć wciąż nie ogłoszono dokładenej daty.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News