Kierowcy tankujący diesel mogą być zadowoleni. Cena paliwa za benzynę rośnie znacznie szybciej

Kierowcy tankujący diesel mogą być zadowoleni. Cena paliwa za benzynę rośnie znacznie szybciej

Podaj dalej

Wybierając się na stację paliw niektórzy z przerażeniem spoglądają na cennik. Większe powody do zmartwień mają jednak ci kierowcy którzy tankują benzynę. Diesel, bowiem utrzymuje się bowiem w miarę stabilnie cenowo. Znacznie większy przeskok widać na 95 i 98.

Dumy ten, kto posiada diesel

paliwo diesel benzyna

Różnica w cenie trzeba przyznać jest dość spora. Tankując benzynę 95 możemy zapłacić drożej nawet 30 groszy na litrze. Z kolei patrząc na 98 tutaj różnica może dochodzić nawet do 60 groszy. To niewątpliwie dużo biorąc pod uwagę, że trzeba zatankować pełny bak.

Oczywiście bardzo wiele zależy od tego gdzie tankujemy. Mniej markowe stacje paliw dziś oferują diesel w cenie 3,99 zł za litr. To niewątpliwie niezwykle kusząca oferta dla kierowców, którzy chętnie z niej korzystają. Coraz więcej klientów zauważa, że tankowanie na mniej popularnych stacjach paliw wcale nie jest niczym złym dla samochodu. To po prostu mit, który bardzo dobrze się sprzedaje i siedzi w głowie.

Współcześnie nikt odpowiedzialny prowadzący swój biznes, który nie jest tani, nie pozwoli sobie na żadną wpadkę. Wieści roznoszą się bardzo szybko, a więc byłoby to powolne zamykanie biznesu. Patrząc w portfel warto ”zaryzykować”.

diesel

Tanie tankowanie

Mimo wszystko paliwa i tak pozostają w dość korzystnych cenach. A warto zwrócić uwagę, że w drugiej połowie kończącego się miesiąca i tak tankowaliśmy taniej niż w pierwszej połowie. Prognozy też nie wyglądają najgorzej, dlatego ze spokojem można czekać na większe ruchy na światowych rynkach. Pytanie tylko w którą stronę ropa obierze kurs.

Przyjechała na stację paliw tylko na tankowanie. To co ją spotkało mogło przytrafić się każdemu

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News