Kierowcy, szykujcie się na wyższy mandat za wszelkie wykroczenia. Maksymalna cena uderzy w kieszeń Polaków

Kierowcy, szykujcie się na wyższy mandat za wszelkie wykroczenia. Maksymalna cena uderzy w kieszeń Polaków

Podaj dalej

To już nie czas i miejsce na żarty, bowiem sytuacja z karaniem kierowców w Polsce za wykroczenie stała się po prostu… śmieszna. Najwyższy mandat w wysokości 500 złotych nie odstrasza już nawet najmniej zamożnych, a co dopiero tych, którzy mają lepszą sytuację finansową. Niewątpliwie to najwyższy czas na to, aby zadbać o odpowiednie karanie za wykroczenia, a tym samym zwiększyć bezpieczeństwo na drogach.

Mandat wielokrotnie droższy

kierowca mandat predkosc

Ministerstwo Sprawiedliwości ma dokładnie przeanalizować sytuację z mandatami w Polsce. Wszystko za sprawą petycji jednego z obywatelki, która została przekazana do dalszych prac i została skierowana właśnie do wspomnianego ministerstwa. Cel jest jeden – zwiększenia kar za wykroczenia obywateli na drogach.

Przy rosnących pensjach mandaty stały się niepokojąco niskie, a co za tym idzie, obywatele przestali się ich bać. Najwyższy mandat w Polsce to 500 złotych i taka stawka obowiązuje już od… 24 lat. Biorąc pod uwagę tamte zarobki, a współczesne, tak naprawdę nie ma żadnego porównania.

Kierowcy niewiele sobie robią z faktu, że mogą zostać zatrzymani przez policję i pociągnięci do odpowiedzialności. Jedyne co trzyma jeszcze nad nimi bat, to punkty karne. Po uzbieraniu odpowiedniej ilości mogą stracić prawo jazdy i tak naprawdę boją się tylko tego.

przewinienie wykroczenie mandat

Bezpieczniej na drogach

Najwyższy mandat w Polsce wedle planów ma wynieść 2 tysiące złotych, a więc będzie czterokrotnie większy niż obecny. Można tylko się domyślać, że najprostszym rozwiązaniem będzie zwiększenie każdego obecnego mandatu razy cztery. Czy jednak tak się stanie, trzeba będzie jeszcze trochę poczekać.

Najważniejsze, że w końcu zdecydowano się na krok, który oczekiwany jest przez większość społeczeństwa. Ministerstwo Sprawiedliwości dokładnie będzie analizować teraz sytuację, konsultować i niebawem powinniśmy poznać pierwsze wnioski.

mandat kara pieniadze

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News