Kierowcy przeżyją nie lada szok. Nie będzie nas stać na diesel ani benzyniaka

Kierowcy przeżyją nie lada szok. Nie będzie nas stać na diesel ani benzyniaka

Podaj dalej

Nie jest to mrzonka, bowiem nadchodzą czarne chmury dla tych osób, które mają w planach zakupić samochód. Dotyczy to osób, które marzą o nowym samochodzie, ale nie jest żadną tajemnicą to, iż odbije się to na rynku auto używanych. Ceny za diesel, czy benzyniaka zaskoczą nie jedną osobę.

Diesel i benzyniak w górę. Ale czy tylko?

cena samochody nowe

Choć nowe samochody i tak są głównie dla osób o wyższym statusie finansowym, to poprzeczka niebawem zawiśnie jeszcze wyżej. Wszystko przez zmieniające się wytyczne, jeżeli chodzi o kwestie związane z emisją spalin. Te sprawiają, że trzeba nieustannie prowadzić badania, tworzyć nowe elementy i nieustannie rozwijać technologię.

To wszystko kosztuje, a producenci muszą na to wszystko zarobić. Efekt tego jest taki, że około 2030 roku za samochody będziemy płacili minimum 20 procent więcej niż obecnie. A przewiduje się, że niektóre modele samochodów mogą kosztować nawet i do 40 procent drożej.

Diesel czy benzyniak w takiej cenie? Zapewne większość osób podziękuje i będzie szukała aut używanych z dobrym rocznikiem, przebiegiem kilometrów i oczywiście w korzystniejszej cenie. A to też na pewno nie będą koszty takie, z jakimi możemy spotkać się obecnie.

diesel cena samochod

Nie najlepsze prognozy

O tym jak będą wyglądały koszty samochodów za kilka lat powiedział Carlos Tavares, szef koncernu Stellantis. Jak już wiadomo od dłuższego czasu powstała ona z połączenia PSA i Fiat Chrysler Automobiles. Wracając jednak do głónego wątku – to na pewno nie są dobre informacje dla klientów.

Zwłaszcza w czasach, gdzie to samochody elektryczne wypierają z rynku te, które od lat wszyscy uwielbiamy. A które też niestety bardziej trują nasze środowisko. Produkcja aut spalinowych stanie się znacznie mniej opłacalna, a z takim silnikiem będzie poruszać się coraz mniejsza grupa osób. Głównie ci posiadający gruby portfel.

diesel auto wnetrze

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News