Kierowcy posiadający jakiekolwiek punkty karne muszą się śpieszyć. Zostało im już naprawdę mało czasu

Kierowcy posiadający jakiekolwiek punkty karne muszą się śpieszyć. Zostało im już naprawdę mało czasu

Prawo jazdy punkty karne

Podaj dalej

Punkty karne to największa zmora kierowców. O ile mandat się zapłaci i można o nim zapomnieć, o tyle liczby przypisane do naszego konta pozostają na długo – a będą jeszcze dłużej. Niebawem nie będzie to rok, a dwa lata od momentu ich otrzymania bądź opłacenia mandatu. Jeżeli w ostatnim czasie trochę ich nazbieraliśmy, warto pomyśleć o ich pozbyciu się zanim prawo się zmieni.

Ostatni moment, aby punkty karne nie stanowiły większego problemu

Żeby stracić prawo jazdy, w Polsce trzeba przekroczyć 24 punkty karne bądź 20 jeżeli uprawnienia mamy rok. W grudniu mają wejść w życie nowy taryfikator, w którym łatwiej będzie nie tylko o wysoki mandat, ale o większą liczbę punktów karnych. Tym samym możemy bardzo szybko udać się na kolejny egzamin, a te jak wiadomo nie są łatwe.

Jeżeli zatem punkty karne na naszym koncie przekraczają liczbę większą niż 10, a zwłaszcza 15, warto pomyśleć o ich usunięciu. Tym bardziej że jeszcze można to zrobić, bo po wejściu nowych przepisów już nie będzie można. A skoro te rząd zapowiada, iż wprowadzi od 1 grudnia, to zapewne czasu pozostało do końca listopada.

Po tym terminie w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego nie będzie można już wziąć udziału w kursie, po którym odejmuje się sześć punktów karnych z naszego konta. Zdecydowanie lepiej udać się na tego typu kurs, niż później na nowo zdawać prawo jazdy. Zwłaszcza, że zajmuje on mniej czasu niż egzaminy i nauka do nich. W tego typu szkoleniu można brać udział raz na pół roku, a więc więcej niż sześciu punktów nie będziemy w stanie już odjąć.

Polecą uprawnienia przez punkty karne

Kierowcy mający tendencję do zbierania punktów karnych muszą mieć się na baczności. Rok mija szybko i punkty które wpadły na nasze konto równie szybko przepadały. Okres dwóch lat jednak to już bardzo duża ilość dni, w których trakcie suma naszych punktów nie może zostać przekroczona.

Przewiduje się, że z tego tytułu rocznie kilka, a może nawet i kilkadziesiąt kierowców straci prawo jazdy. Z polskich z dróg na pewno znikną osoby, które nie tylko zagrażają sobie, ale również i potencjalnie nam wszystkim. Z ciekawością każdy będzie obserwował jak to wpłynie na statystyki.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News