Kierowcy posiadający diesel muszą rozpoznawać te objawy. Świadczą one o awarii ważnego elementu

Kierowcy posiadający diesel muszą rozpoznawać te objawy. Świadczą one o awarii ważnego elementu

Podaj dalej

Samochód z silnikiem typu diesel różni się pod wieloma rzeczami tym, jak jest napędzany w porównaniu z jednostką benzynową. Ważne jest zatem, aby umiejętnie czytać to, co pojazd do nas chce powiedzieć. Najczęściej dzieje się to w momencie, gdy zaczyna dziać się z nim coś niepokojącego. Warto zatem odpowiednio to odczytywać.

Diesel odpala się przez świece żarowe

diesel odpalanie silnika

Nie wszyscy kierowcy zdają sobie sprawę z faktu, że świecie żarowe mogą odpowiadać, że kilka niedogodność. I w zasadzie jeżeli problem faktycznie tyczy się ich to można mieć pewnego rodzaju powody do zadowolenia. Usunięcie takiej awarii jest, bowiem szybkie i w miarę tanie.

A warto zainteresować się tym tematem zwłaszcza jeżeli wiemy, że ten element w naszym samochodzie nie był dawno wymieniany. Profilaktyczna jego wymiana powinna następować w okolicach 100 tysięcy kilometrów. I zdecydowanie lepiej nie zapominać o tym okresie.

Bo wiązać się to może później z takimi objawami jak większy pobór paliwa, spadek mocy jednostki napędowej, czy szarpania w trakcie przyśpieszania. Zdarza się, że jest większe zadymienie z rury wydechowej, bądź problemy może sygnalizować nam również sama kontrolka.

diesel swieca zarowa

Samemu lepiej odpuścić

Wymiana świeć żarowych w samochodach z silnikiem typu diesel bywa prosta, ale głównie w starych modelach pojazdów. Zdecydowanie lepiej tego typu prace zlecić na warsztacie, bowiem nigdy nie wiadomo czy świecie po prostu się nie zapiekły. Dlatego też niektórzy kierowcy profilaktycznie odkręcają je raz na rok lub dwa, aby nie stwarzały później problemów.

Same świecie żarowe są dość tanie, bowiem kosztują maksymalnie do około 150 złotych. Warto jednak pamiętać, że w przypadku problemów należy wymienić je wszystkie, a nie tylko jedną sztukę. Zdecydowanie łatwiej utrzymać w taki sposób z nimi porządek i pozwolić na lepszą prace silnika.

silnik diesla swiece

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News