Kierowcy, nie zwlekajcie z samodzielną wymianą tych rzeczy po zimie. Wasz diesel lub benzyniak wam za to podziękuje

Kierowcy, nie zwlekajcie z samodzielną wymianą tych rzeczy po zimie. Wasz diesel lub benzyniak wam za to podziękuje

diesel wymiana zima

Podaj dalej

Lepsze pogoda za oknem powinna dać nam jasno sygnał do tego, aby poświęcić więcej czasu na dopieszczenie samochodu. Bez względu na to czy jeździmy autem z silnikiem typu diesel, czy benzynowym, każdy wymaga pewnych kosmetycznych zmian. Wszystko po to, aby podróżowanie było jak najbardziej komfortowe.

Twój diesel i benzyniak potrzebuje czasu

diesel garaz naprawa

Jedną z podstawowych rzeczy o jaką powinniśmy zadbać po zimie, to wymiana wycieraczek. W większości samochodów lód na szybach znacząco je uszkodził, a to oznacza, że nie będą one prawidłowo odprowadzały wody. To niestety w trakcie opadów deszczu będzie wpływało na złą widoczność w trakcie podróży.

Po zimie warto wymienić także dwa podstawowe filrty – powietrza i kabinowy. Warunki atmosferyczne zimą sprzyjają temu, aby zwłaszcza w drugim z nich zbierała się wilgoć, a co za tym idzie wszystko to, czego nie chcemy wdychać. ich koszt nie jest duży, a wszystko możemy zrobić sami w kilka minut.

Wiosna to dobry moment na to, aby sprawdzić stan i ilość płynów eksploatacyjnych. Warto zwrócić uwagę na ten, którym interesujemy się najmniej – hamulcowy. Pewne braki moją pojawić się w płynie chłodniczym, z kolei płyn do spryskiwaczy pomału można będzie wymieniać na letni.

diesel wymiana zarowki

Kluczowe jest podejście kierowcy

Dobry kierowca powinien zadbać o jeszcze kilka istotnych rzeczy. Dokładne wymycie podwozia, sprawdzenie stanu akumulatora, a także podstawa – wymiana opon na letnie. Warto także nałożyć dobrą warstwę wosku, aby przez najbliższe miesiące samochód dobrze się prezentował i był łatwy w utrzymaniu.

Wszystko wymaga oczywiście czasu i niewielkiego wkładu finansowego. Jak wiadomo samochód to nie jest jednak rzecz, którą się kupuje i sama o siebie zadba. Dlatego też ważne jest, aby odpowiednio dbać i pielęgnować samochód, a na pewno odwdzięczy się on mniejsza ilością awaryjności.

samochod kierowca naprawa

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News