Kierowcy nawet nie zdają sobie z tego sprawy. Ich diesel lub benzyniak może mieć z tego powodu zwiększone spalanie paliwa

Kierowcy nawet nie zdają sobie z tego sprawy. Ich diesel lub benzyniak może mieć z tego powodu zwiększone spalanie paliwa

Podaj dalej

Żaden kierowca nie może pozwolić sobie na to, aby w jego samochodzie doszło do zwiększenia spalania. A do takiej sytuacji może dojść, lecz głównie przez nasze zaniedbania. Dlatego tak ważne jest, aby dbać o diesel lub benzyniaka pod każdym kątem. Wszystko po to, aby niepotrzebnie do niego nie dopłacać.

Zobacz na GeekBlog.pl: Obowiązkowe gadżety do komputera każdego gracza!

Katalizator zwiększa wydatki

diesel spaliny wydech

Rolą katalizatora jest zwalczanie niebezpiecznych dla środowiska spalin, a więc szeroko rozumiana ekologia. I choć może wydawać się, że taki element we współczesnej dobie motoryzacji jest czymś prehistorycznym, to jednak nie do końca. Pomimo, że nie jest to coś nowego, to jednak znakomicie spełnia swoją rolę i jest bardzo skuteczne.

A wszystko za sprawą tego co się w nim znajduje. A są to bardzo rzadkie pierwiastki platyna, pallad, rod, które wchodzą w reakcję chemiczną ze związkami zawartymi w spalinach przepływających przez katalizator. W ten sposób diesel lub benzyniak, który jeździe nie jest aż tak trujący jak mógłby być.

Elementy te można spotkać z wkładem ceramicznym lub metalowym. Znacznie lepszy i skuteczniejszy jest ten drugi, ale również i jego cena jest znacznie większa ze względu na droższe elementy. Mimo wszystko w przypadku walki o środowisko o pieniądzach nie powinno być mowy.

katalizator awaria usterka

Kiedy diesel i benzyniak odczuwa katalizator

Objawy awarii tego elementu można łatwo wyłapać, choć niektóre pokrywają się z zupełnie innymi problemami. Bo za taki kłopot należy uznać brak możliwości odpalenia auta, przez zapchany katalizator. Diesel lub benzyniak nawet jeżeli odpali może w niedługim czasie zgasnąć. Wszystko z powodu, że silnik nie jest w stanie normalnie pracować.

Nawet jeżeli jesteśmy w stanie jechać, to jednak możemy odczuwać, że moc w pedale gazu nie jest taka jak powinna. A to wszystko prowadzi do tego, że zwiększamy zużycie paliwa i musimy wydawać więcej pieniędzy na paliwo. Jeżeli ostatni objaw o którym mówimy ma miejsce, niezwłocznie trzeba sprawdzić katalizator.

katalizator plastry miodu

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News