Kierowcy, nadchodzi czas przeglądu instalacji LPG. Te rzeczy powinniście niezwłocznie sprawdzić sami

Kierowcy, nadchodzi czas przeglądu instalacji LPG. Te rzeczy powinniście niezwłocznie sprawdzić sami

butla na gaz lpg

Podaj dalej

Instalacja LPG w samochodach ma to do siebie, że trzeba starannie o nią dbać. Tutaj zdecydowanie częściej trzeba kontrolować stan wielu rzeczy, aby mieć pewność, że wciąż będziemy jeździć znacznie oszczędniej niż inni kierowcy. Z tego też powodu należy robić przeglądy w serwisach, ale także samemu. A to naprawdę nic trudnego, a zwiększy naszą pewność, chociażby w kontekście tego, że spalanie nie będzie większe.

Zobacz czy z twoim LPG wszystko dobrze

Koniec wakacji to zawsze dobry moment, aby po dłuższym okresie zajrzeć pod maskę samochodu. Wszystko po to, aby spędzić nieco więcej czasu i dokładnie sprawdzić kilka elementów, które mają kluczowe znaczenie. Zwłaszcza, że zbliżają się już coraz większy krokami chłodniejsze dni, a także… zima. Choć do ujemnych temperatur na pewno minie jeszcze wiele czasu.

Mimo wszystko warto sprawdzić już akumulator i to jaką ma sprawności, stan naładowania, oraz stan ogólny. To nam dużo powie w kontekście właśnie zimy i tego, czy da on radę wytrzymać ten trudny okres. Bo jeżeli jego stan będzie zły wówczas mamy kilka tygodni na to, aby zdecydować się na jego wymianę. Później może być już za późno i czeka nas seria problemów.

Zbiornik z płynem chłodzącym także musi zostać poddany naszej kontroli i sprawdzeniu jego ilości. Niedostateczny poziom może być przyczyną nieprawidłowego ogrzewania reduktora, a to przełoży się na zakłócenie procesu odparowywania LPG. Nie należy lekceważyć tego także ze względu na złą pracę silnika, która z powodu braków może zostać zakłócona.

Bez wyspecjalizowanego warsztatu też się nie obejdzie

Wszyscy kierowcy z instalacją LPG nie unikną wizyty u mechanika, który specjalizuje się w instalacji gazowej. Sprawdzić na pewno trzeba będzie świece i przewody zapłonowe. Jeżeli ich stan będzie odbiegał od normy może to skutkować licznymi problemami. Zwróćcie uwagę szczególnie na świece zapłonowe. Ich sprawność jest tu bardzo ważna, więc w żadnym wypadku nie powinniście na nich oszczędzać.

Węże elastyczne także będą musiały zostać poddane kontroli. Tutaj wszelkie nieszczelności nie tylko są bardzo niebezpieczne, ale także wpłyną na większe spalanie. Do wykrywania nieszczelność potrzebna będzie specjalistyczna aparatura, jaką na wyposażeniu mają dobre warsztaty.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News