Kierowcy muszą to wiedzieć. Lista zmian w najbliższych tygodniach i miesiącach jaka na nich czeka

Kierowcy muszą to wiedzieć. Lista zmian w najbliższych tygodniach i miesiącach jaka na nich czeka

kierowcy korek freepik jpg

Podaj dalej

W życiu każdego kierowcy ostatnio wiele się dzieje. W najbliższym czasie mogą spodziewać się, że niektóre daty znów mocno namieszają w ich życiu. Motoryzacja w życiu codziennym jest w ostatnim czasie na topie, ale niestety na pewno nie takim, jakim oczekiwałoby wielu osób. Mimo wszystko niektóre zmiany są potrzebne i konieczne.

Co muszą wiedzieć kierowcy?

kierowca jazda samochod
fot. freepik

Już od 17 czerwca firmy ubezpieczeniowe będą miały wgląd w nasze mandaty. To pozwoli im znacząco zmienić naszą stawkę ubezpieczeniową za polisę OC. Kto często spotyka się z policją i płaci grzywny, dodatkowo zapłaci jeszcze więcej ubezpieczając swój samochód na kolejny rok. Jeden mandat może naprawdę sporo kosztować.

Z kolei 6 lipca nadchodzi inna bardzo ważna zmiana. Tym razem jednak będzie ona dotyczyła wyłącznie osób kupujące nowe samochody. Każdy z nich decyzją Unii Europejskiej będzie musiał posiadać system ISA, czyli inteligentnym asystencie prędkości. Początkowo będzie można go wyłączać, ale wszystko będzie analizowane i w przyszłości jego użytkowanie może być już obowiązkowe.

W sierpniu nie zapowiada się nic istotnego, ale 17 września można spodziewać się już ważnej zmiany. Wchodzą wyższe punkty karne za mandat, a także podwójny mandat. W przeciągu dwóch lat lepiej nie popełniać podwójnego wykroczenia, bowiem może to kosztować tyle co dobre wakacje.

mandat kierowca taryfikator
fot, policja.pl

Wzrośnie bezpieczeństwo?

Cel takich zmian jest jeden – zwiększenia bezpieczeństwa na drogach. I oby za rok o tej samej porze statystyki pokazały, że wszystkie zmiany okazały się na plus. Z logicznego punktu widzenia tak powinno być, bowiem kary są naprawdę surowe, a przy obecnej inflacji to mało kto będzie chciał tracić pieniądze na takie rzeczy.

kierowca samochod podatek
fot. freepik

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News