Kierowcy kupujący samochód używany muszą liczyć się ze zmianami. Na tę jednak czekali bardzo długo

Kierowcy kupujący samochód używany muszą liczyć się ze zmianami. Na tę jednak czekali bardzo długo

samochod uzywany sprzedaz

Podaj dalej

Zdecydowana większość osób w Polsce inwestuje w samochód używany, niż w nowe auto. Dlatego też wszelkie sprawy związane z rynkiem wtórnym są dla kierowców bardzo istotne. A właśnie mamy do czynienia z czymś, czego nie doświadczaliśmy ponad dwa lata. I wbrew pozorom to bardzo dobra informacja w kontekście tego, co miało miejsce ostatnie.

Samochód używany w końcu tanieje!

ubezpieczenie samochodu cena
fot. freepik

Od momentu kiedy pojawiła się pandemia na świecie rynek samochodów używanych mocno się zmienił. W zasadzie nie tylko on, ale również rynek nowych pojazdów. Zmiany tak naprawdę ciągle zachodzą – kierowcy oczekują długo na swój nowy samochód, wciąż są problemy z półprzewodnikami, a do tego dochodzi kryzys energetyczny. Już dziś wiadomo, że z tego powodu fabryki w Niemczech wyprodukują mniej pojazdów.

Koniec końców to samochód używany stał się najbardziej pożądanym towarem, z racji tego, że dostępny jest od ręki. Ma to też jednak swoją złą stronę, bowiem przyczyniło się to do znacznego wzrostu cen pojazdów. Po użytkowaniu auta przez rok, a nawet i przez dwa można sprzedać pojazd w tej samej cenie bądź nawet wyższej. Kiedyś było to nie do pomyślenia.

Ceny samochodów z drugiej reki wzrosły o ponad 20-25 procent w tym czasie. Okazuje się jednak, że na obecną chwilę trend się zmienia i auta już nie drożeją, a nawet można spotkać się z tym, że da się je kupić taniej. Nawet firmy zajmujące się sprzedażą samochodów używanych przygotowują specjalne promocje, aby w końcu pobudzić rynek. To zwiastun na pewno czegoś dobrego dla kierowców.

samochod ubezpieczenia OC
fot, freepik

Auta schodziłyby jak świeże bułeczki

Kierowcy z niecierpliwością czekają, aż rynek samochodów używanych znów stanie się bardziej atrakcyjny dla kierowców. Większy wybór, lepsze ceny i lepsze rocznikowo pojazdy, to to na co wszyscy czekają. Obecnie jest znacznie mniej pojazdów na rynku, z których można wybierać. Dlatego też wiele osób musi swoje plany mocno pozmieniać, względem tego co ma kupić.

Nie tak łatwo znaleźć dany model, dobry rocznik, przebieg i kolor lakieru jaki się chce. Kiedyś w takich rzeczach można było przebierać bez końca. To też sprawia, że samochód używany ciężko kupić, bo mało kto chce sprzedać swój obecny. I tak koło się kręci, do momentu aż wszystko nie wróci do normy.

dowod rejestracyjny samochod
fot. freepik

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News