Kierowcy, koniec z wyrzucaniem butelek przez okno. Nie będzie was po prostu na to stać

Kierowcy, koniec z wyrzucaniem butelek przez okno. Nie będzie was po prostu na to stać

Podaj dalej

Mało co jest gorsze i bardziej bezczelne niż wyrzucanie śmieci przez okno w trakcie podróży. Aż ciężko sobie to wyobrazić, gdyby takie zachowanie praktykowali wszyscy kierowcy. Wówczas na drogach, a bardziej w ich obrębie, byłyby po prostu wysypiska śmieci. Grono takich osób niebawem dwa razy się zastanowi, zanim opuści szybę w dół.

Kierowcy, miejcie się na baczności

smieci okno samochod

To już pewne, że za kilka miesięcy w Polsce czeka nas system kaucyjny jeżeli chodzi o plastikowe butelki. Te jak wiadomo stanowią ogromny problem dla środowiska, dlatego też zdecydowano się, aby ułatwić ich recykling. Żeby to jednak potrzeba odpowiedniego systemu i ten jest właśnie przygotowywany.

Oficjalnie nie podano ile ma wynosić kaucja za jedną plastikową butelkę, ale nieoficjalnie mówi się o kwocie sięgającej nawet około 2 złote. Przy takiej stawce mając na uwadze, że sam napój będzie zapewne często kosztował taniej, nikomu nie przyjdzie do głowy, aby wyrzucać butelkę. Za zwykły sok czy wodę trzeba będzie zapłacić bowiem w okolicach 4 złotych.

Kierowcy bez względu na wszystko i tak nie powinni praktykować tego typu zachowań. W przypadku jeżeli zdarzenie zostanie zarejestrowane bądź dana osoba zostanie przyłapana na zaśmiecaniu, grozi za to mandat. I żadna kwota nie powinna być tak bolesna, jak pozostały po tym wstyd.

butelka kierowca kierowcy

Szanuj środowisko

Recykling to najlepsze co może spotkać używane butelki. Biorąc pod uwagę jak długo rozkłada się plastik, zaśmiecanie nim planety jest czymś najgorszym, co sami sobie wyrządzamy. Unia Europejska niewątpliwie dba o takie aspekty, co zaprocentuje za kilka lat.

butelka kierowcy smieci

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News