Kierowcy jeżdżący na LPG zmierzają do ceny za gaz z początku roku! Widać to już na stacjach paliw

Kierowcy jeżdżący na LPG zmierzają do ceny za gaz z początku roku! Widać to już na stacjach paliw

gaz lpg stacja

Podaj dalej

Kolejna zapowiedź tańszego tankowanie LPG znalazła potwierdzenie na stacjach paliw. Biorąc pod uwagę ostatnie dziesięć dni można już śmiało mówić o kwocie niższej o 10 groszy. Mimo wszystko po dużym skoku w ostatnich miesiącach wszyscy liczą na sytuację z początku roku. I kto wie, czy faktycznie ona nie nadejdzie!

LPG tańsze na stacjach paliw

Na ten moment autogaz jest droższy od swojej najlepszej ceny w tym roku o około 40 groszy. Biorąc jedna sytuację od kwietnia regularnie tanieje i nic nie staje mu na przeszkodzie do tego, aby cały czas tanieć. Tym samym przez najbliższe tygodnie wciąż powinniśmy obserwować spadek ceny.

A takie informacje mogą tylko i wyłącznie… cieszyć! Podróżowanie z LPG choć i tak jest dużo tańsze niż na oleju napędowym czy benzynie, to jednak będzie jeszcze tańsze. To tylko może wywoływać złość u tych, którzy muszą wlewać dwa wspomniane paliwa. W ich przypadku tak kolorowo nie jest – a wręcz przeciwnie.

Poziom cenowy jaki jest przewidywany w autogazu to kwota w okolicach 2,30 zł. To jaka ona będzie dokładnie zależy oczywiście od miejsca w jakim będziemy tankować. Zdarzą się punkty za kilka tygodni, że i będzie jeszcze taniej! Warto zatem rozglądać się jeżdżąc po mieście.

Maj z obniżkami ceny

W kolejnym miesiącu powinniśmy zauważyć spadek ceny za LPG na poziomie około 15 groszy. Najkorzystniej cena zapowiada się w okresie wakacyjnym, gdzie stacje paliw same powinny jeszcze nieco obniżyć marżę w walce o klienta. Byle tylko dopisało… słońce!

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News