Kierowcy grzeszą zapominając o tym płynie w samochodzie. Sprawdźcie go, by diesel jeździł bez zarzutów

Kierowcy grzeszą zapominając o tym płynie w samochodzie. Sprawdźcie go, by diesel jeździł bez zarzutów

diesel plyn hamulcowy

Podaj dalej

Bardzo duża grupa kierowców niestety zapomina, że oprócz płynu do spryskiwaczy trzeba kontrolować i uzupełniać jeszcze inne płyny. Tak, w samochodzie jest ich więcej, jeżeli ktoś nie wiedział i to bez względu na to czy auto posiada silnik typu diesel, czy benzynowy. A w przypadku jednego z nich, lepiej o nim nie zapominać.

Silnik typu diesel czy benzynowy trzeba wyhamować

diesel plyn hamulce

Płyn hamulcowy ma bardzo długą żywotność, przez co też o nim zapominamy i bądź co bądź nie traktujemy go zbyt poważnie. Mimo wszystko nieunikniony jest jego powolny ubytek, a więc z czasem będzie go po prostu zbyt mała ilość. W dodatku ten, co pozostaje zaczyna z roku na rok tracić swoje właściwości. Dlatego też powinniśmy się nim zainteresować co dwa lata, a maksymalnie co trzy.

Kierowcy którzy lepiej są rozeznani w temacie, wiedzą kiedy już czas na wymianę. Nowo płyn ma kolor jasnożółty i dużą przezroczystość, natomiast ten zużyty ciemnieje, zmieniając barwę na ciemniejszą i o przezroczystości nie ma już mowy. Warto zaglądać chociaż raz na kwartał, aby być świadomym tego, co się dzieje z naszym układem hamulcowym.

KIEROWCO! MOŻESZ SPORO ZAOSZCZĘDZIĆ DZIĘKI TYM OPONOM NOWEJ GENERACJI. PRZEKONAJ SIĘ TUTAJ

Najłatwiej sprawdzić stan płynu hamulcowego z pomocą strzykawki, aby ocenić w jakim znajduje się on stanie. Jeżeli wymaga on wymiany, tutaj sami możemy zdecydować się na jego wymianę tylko gdy wiemyjaki użyty został wcześniej i o ile auto nie posiada ABS.

silnik diesla hamulce

Wymianę lepiej dokonać na warsztacie

Jeżeli płyn wymaga wymiany oczywiście możemy zrobić to sami, ale tylko jeżeli posiadamy odpowiednią wiedzę i sprzęt. W innym przypadku zdecydowanie lepiej zlecić taką usługę na warsztacie, gdzie mamy pewność, że wszystko zostanie odpowiednio wykonane. Trzeba pamiętać, że jeżeli chodzi o hamulce, tutaj lepiej mieć pewność co do ich sprawności.

KIEROWCO! MOŻESZ SPORO ZAOSZCZĘDZIĆ DZIĘKI TYM OPONOM NOWEJ GENERACJI. PRZEKONAJ SIĘ TUTAJ

Warto pamiętać również, że zużyty płyn hamulcowy to środek bardzo szkodliwy. Trzeba pamiętać o tym, aby oddać go do utylizacji, bowiem może on skazić wodę lub glebę. Tym lepiej zlecić to mechanikowi, aby uniknąć dodatkowych problemów.

plyn hamulce diesel

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News