Kierowcy coraz częściej tym sposobem oszczędzają paliwo. I trzeba przyznać, że dobrze na tym wychodzą

Kierowcy coraz częściej tym sposobem oszczędzają paliwo. I trzeba przyznać, że dobrze na tym wychodzą

paliwo oszczednosc tankowanie

Podaj dalej

Cena za paliwo wszyscy doskonale wiemy jaka jest i nic dziwnego, że coraz więcej kierowców stara się szukać oszczędności. Zarówno za benzynę, jak i diesel płacimy najwięcej od kilku dobrych lat. Domowe budżety nie zawsze są w stanie udźwignąć takie koszty, tym bardziej, że również i inne rzeczy kosztując więcej niż kiedyś. Jak sobie zatem radzić, gdy trzeba jeździć, a na koncie się nie przelewa?

Paliwo może być dla nas tańsze

Ciężko szukać dużych oszczędności z dnia na dzień, ale prawda jest taka, że w większej skali są one realne. Nie jeden kierowca potrafi w ten sposób zaoszczędzić znaczną część pieniędzy, którą później przeznacza np. na ubezpieczenie AC, OC czy Assistance. Nie jest żadną tajemnicą, że jedną z najlepszych rzeczy jaka się sprawdza jest tzw. ecodriving.

Pojęcie to jest dość szeroko rozumiane, ale przynosi bardzo wiele korzyści nie tylko, jeżeli chodzi o paliwo. Również samochód na tym korzysta, bowiem oszczędzamy wiele elementów, a co za tym idzie – nie wydajemy na zbędne naprawy. A wystarczy tylko utrzymywać silnik na optymalnych obrotach, ruszać płynnie i bez większego użycia pedała gazu, a do tego jechać płynnie i ograniczać ciągłe przyśpieszanie i hamowanie. Warto także pamiętać o kontrolowaniu ciśnieniu w oponach, bowiem to też przyczynia się do większego spalania.

Kolejną bardzo ważną umiejętnością jest przemyślane planowanie trasy. Często musimy podróżować po mieście pokonując wiele kilometrów z punktu A do B itd. Wygoda sprawia, że najchętniej podjechalibyśmy wszędzie pod same drzwi, a tak naprawdę więcej czasu schodzi nam na szukaniu miejsca postojowego. Gdy już dojedziemy w dane miejsce, warto wybrać się już pieszo dalej bądź zdecydować się na komunikację miejską. Nie raz okarze się, że to szybsze rozwiązanie niż ciągłe odpalanie auta i podróżowanie na krótkich i zatłoczonych odcinkach.

Nie chcesz się uczyć? No to częściej tankujesz i wydajesz więcej na paliwo

Wielu kierowców słysząc ecodriving nie wierzy w jego możliwości bądź po prostu nie chce się nauczyć jeździć płynniej i oszczędniej. A tak naprawdę to jedyny sprawdzony sposób dla większości kierowców, aby realnie mieć więcej pieniędzy w kieszeni. Przyczynia się to do mniejszego spalania na 100 km benzyny czy oleju napędowego, ale także LPG.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News