Kierowcy coraz częściej kupują to niedrogie urządzenie. Czym ono jest i do czego służy?

Kierowcy coraz częściej kupują to niedrogie urządzenie. Czym ono jest i do czego służy?

samochod urzadzenie oczyszczacz powietrza

Podaj dalej

W ostatnim czasie kierowcy coraz częściej inwestują pieniądze w dość nieoczekiwany gadżet, jeżeli chodzi o swój samochód. I tutaj wydaje się to jak najbardziej zrozumiałe, jeżeli pod uwagę weźmieli to, czym na co dzień oddychamy. Samochodowe oczyszczacze powietrza stają się coraz bardziej modne.

Kierowcy kupują oczyszczacz

W dużych miastach niewątpliwie ciężko o dobrą jakość powietrza, a zwłaszcza przy drogach. W modzie staje się zatem samochodowy oczyszczacz powietrza, które ma bardzo proste zadanie. Sprawia on, że przebywając w aucie oddychamy czystym powietrzem.

W takie urządzenia inwestują już nie tylko kierowcy zawodowi, czy ci pracujący sporo za kółkiem. Taki oczyszczacz cieszy się dużym zainteresowaniem wśród zwykłych rodzin, które chcą dbać o to, czym oddychają. Takie urządzenia mają w domach i chcą też mieć w samochodzie.

A ich koszt nie jest specjalnie drogi, bowiem dobre urządzenie kupimy już za około 250 złotych, a filtr do niego po jakimś czasie wymienimy za około 50 złotych. A jak wiadomo po Polsce wciąż jeździ bardzo wiele starych samochodów, nie spełniających obecnych norm emisji spalin.

Mały i skuteczny

Tego typu urządzenia są niezwykle małe i łatwo je umiejscowić. Podpina się je jak wiele innych urządzeń do gniazdka samochodowego bądź wejścia USB. Szybko oczyszczają powietrze w samochodzie i sprawiają, że jazda staje się bardziej przyjemniejsza.

W powietrzu niestety jest dużo tlenków azotu, które zwiększają ryzyko chorób płuc, oskrzeli, alergii i działają rakotwórczo. W powietrzu znajdują się również pyły PM2,5 i PM10 powodujące choroby układu nerwowego i naczyniowego.

kierowcy zmiana przepisow

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News