Kierowcy, co czeka na was w październiku? Te zmiany zaskoczą i niejednemu sprawią kłopoty

Kierowcy, co czeka na was w październiku? Te zmiany zaskoczą i niejednemu sprawią kłopoty

kierowcy samochod zmiany

Podaj dalej

W ostatnim czasie kierowcy muszą być bardzo na bieżąco ze wszystkimi zmianami. Zwłaszcza, że o sporej ilości rzeczy się mówi, ale nie w kontekście tego, że już obowiązują, lecz dopiero będą. Przepisy jednak przepisami, choć wiadomo, iż są bardzo ważne, a nawet najważniejsze. W głowie trzeba mieć jednak inne kwestie, o które zadbać możemy już sami.

Uważajcie kierowcy na te niebezpieczeństwa

W najbliższym czasie aura niewątpliwie nie będzie nas rozpieszczała i na to musimy być przygotowani. Zmiany jakie zachodzą w klimacie sprawią, że jako kierowcy musimy być na nie przygotowani. W tym okresie istotne jest, aby dostosowywać prędkość do panujących warunków. A te jak wiadomo są mocno zróżnicowane i praktycznie z dnia na dzień mogą być inne.

O porankach musimy spodziewać się, niejednokrotnie mgły, dlatego warto sprawdzić czy pod tym kątem w pełni działa u nas działają światła przeciwmgłowe. Znacznie częściej o poranku będziemy zastawać zaparowane szyby. Trzeba być na to przygotowanym, aby móc je przetrzeć i mieć pełną widoczność. Nie ma co liczyć na same wycieraczki – które nota bene też wypada wymienić, jeżeli źle zbierają. Bo deszcz niejednokrotnie zaskoczy nas w drodze.

Należy zwrócić uwagę także na wiatr, mogący utrudnić nam prowadzenie pojazdu bądź wydłużyć drogę hamowania. A zwłaszcza jeżeli na drogach zaczną zalegać większe ilości liści. Te jak wiadomo są największą zmorą i mogą sprawić bardzo niemiłą niespodziankę. Bardzo łatwo wpaść w poślizg, doprowadzając do zdarzenia drogowego.

Kierowcy, noga z gazu. To nie czas na szybką jazdą

Zmiana klimatu z lata na jesień dla wielu kierowców jest niezwykle ciężka. Bardzo ciężko bowiem przestawić się na to, że to tak naprawdę koniec szybszej jazdy. 10 kilometrów więcej na godzinę może w niekorzystnych warunkach pogodowych naprawdę zrobić znaczącą różnicę. Nie ma zatem co bagatelizować tego, z jaką prędkością się poruszamy. Istotne jest to, aby dostosować się do warunków na drodze.

Niezwykle istotny jest stan ogumienia, a dokładniej to jaką głębokość ma bieżnik. Przysłowiowe slicki to nie tylko narażanie się na mandat, ale realne zagrożenie dla swoje zdrowia i innych osób. Nie trudno w takich warunkach o utratę panowania nad samochodem.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News