Kierowco, zobacz jak ominąć mandat 500 zł jadąc autostradą. Nie daj się złapać na nowoczesny system

Kierowco, zobacz jak ominąć mandat 500 zł jadąc autostradą. Nie daj się złapać na nowoczesny system

autostrada mandat e toll

Podaj dalej

Po wprowadzonych zmianach kierowcy muszą mieć się na baczności, bowiem w łatwy sposób mogą otrzymać mandat w wysokości 500 złotych. Nowy system poboru opłat e-TOLL wciąż dla wielu osób jest niezrozumiałą zagadką i w łatwy sposób można naciąć się na karę. Równie w łatwy sposób można ją jednak ominąć, jeżeli popełnimy błąd.

Napraw błąd zanim otrzymasz mandat

System płatności za drogi e-TOLL działajacy od kilku dni stanowi nie lada kłopot dla niektórych kierowców. Mowa o dwóch odcinkach na polskich drogach:  A2 Konin - Stryków i A4 Bielany Wrocławskie - Sośnica. Prowadzący pojazd musi pamiętać, że wjeżdżając w bramki musi wybrać te odpowiednie obsługujące e-TOLL.

I tak w przypadku autostrady A2 są to dwa prawe skrajne pasy, natomiast w przypadku A4 to trzy prawe skrajne pasy. Wszyscy kierowcy korzystający z nowego systemu poboru opłat, wyjeżdżając i wyjeżdżając z autostrady muszą wybrać te bramki. Co jednak robić, gdy popełnimy błąd? Na pewno nie panikować!

Jeżeli wjedziemy na autostradę przez złą bramką nie należy się zatrzymywać, cofać i wykonywać innych zbędnych rzeczy. Trzeba kontynuować jazdę, a błąd można naprawić na kolejnej bramce. Wówczas daje to gwarancje, że nie mandat w wysokości 500 złotych nie zostanie wysłany na nasz adres.

O czym pamiętać?

Wyjeżdżając już z autostrady należy wybrać bramkę z manualnym poborem opłat i tam wyjaśnić osobie, że popełniło się błąd. Mimo wszystko nie unikniemy płatności za przejechanie płatnego odcinka drogi, co rzecz jasna jest naturalne. Nie warto naprawiać błąd kolejnym błędem, a więc wyjeżdżać przez bramkę z poborem opłat e-TOLL, bo mandat będzie nieunikniony.

Warto także wiedzieć, że jeżeli ustawimy się przypadkowo na bramkach e-TOLL, a nie jesteśmy zarejestrowani, to wystarczy tam szybko pobrać bilet i jechać dalej. ”Po staremu” oddamy go na kolejnej bramce i opłacimy przejazd.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News