Kierowco, zatankuj wcześniej paliwo! Lada dzień diesel, benzyna i LPG podrożeje

Kierowco, zatankuj wcześniej paliwo! Lada dzień diesel, benzyna i LPG podrożeje

benzyna diesel paliwo

Podaj dalej

Macie w planach tankowanie w przyszłym tygodniu? Nie róbcie tego i jak najszybciej udajcie się na stację paliw! Wedle przewidywań ekspertów diesel, benzyna i LPG po weekendzie zdrożeje, a powód wydaje się oczywisty. Wszystko przez zbliżający się długi weekend.

Zatankuj diesel, benzynę lub LPG wcześniej!

Kończący się powoli tydzień niewiele zmienił jeżeli chodzi o sytuację na stacjach paliw. Ceny wyglądają niemal identycznie, a korekty podobnie jak w ostatnich tygodniach są bardziej kosmetyczne niż znaczące. To jednak zapewne na dniach ulegnie zmianie.

Wszyscy doskonale pamiętamy jaka była majówka w tym roku. Sytuacja w kraju i pogoda sprawiła, że nie był to tak udany weekend jaki byśmy chcieli. Inaczej zapowiada się jednak ”czerwcówka”, a więc kolejny długi weekend jaki na nas czeka w najbliższym czasie.

To, że Polacy ruszą w podróż nie jest żadną wielką tajemnicą. Zwłaszcza, że otwarte jest już praktycznie wszystko – zarówno hotele, jak i restauracje, a po kraju można przemieszczać się w pełni swobodnie. To sprawi, że cena za diesel, benzynę i LPG ma podskoczyć o kilka bądź nawet kilkadziesiat groszy na stacjach.

Zatankuj wcześniej!

Jeżeli planujemy wyjazd i kończy nam się pomału paliwo w baku, lepiej nie zwlekać. Warto udać się wcześniej na stację paliw, aby wlać do pełna i spokojnie oczekiwać wyjazdu. W innym wypadku każda wycieczka będzie kosztowała nieco drożej.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News