Kierowco, zabezpieczenie podwozia samochodu to twój obowiązek. Nikt nie powinien na tym oszczędzać

Kierowco, zabezpieczenie podwozia samochodu to twój obowiązek. Nikt nie powinien na tym oszczędzać

Podaj dalej

Jak ważne jest zabezpieczenie podwozia, żaden kierowca nie powinien mieć żadnych wątpliwości. Konserwacja jest wręcz obowiązkiem, jaką powinien wykonać każdy właściciel samochodu. I im praktycznie zrobi to wcześniej patrząc na rocznik samochodu, tym lepiej. I tak naprawdę nie chodzi tutaj głównie o okres zimowy oraz sól. To  ochrona przede wszystkim, co może przyczynić się do zniszczeń.

Pieniądze najbogatszej ósemki świata wynoszą zawrotną kwotę

Jak ważne jest zabezpieczenie podwozia?

podwozie samochodu ochrona

Prawda niestety jest taka, że większość kierowców nie dba należycie o zewnętrzne elementy samochodu. I chodzi tutaj zarówno o elementy widoczne, a więc lakier czy szyby, jak i wspomniane już podwozie. Przywiązywane wagi do tego jest niewielkie i z reguły kończy się na… myciu.

I o ile podwozie jest regularne myte, to duży atut, ale tak naprawdę w dłuższej perspektywie niezabezpieczone elementy i kontakt z wodą to nic dobrego. Dlatego tak ważne jest odpowiednie zabezpieczenie podwozia specjalistycznymi środkami. A nie jest to wcale nic skomplikowanego.

Można to zrobić samemu o ile mamy dostęp do kanału bądź po prostu zlecić odpowiedniemu serwisowi. Jeżeli to zrobimy sami wyjdzie to na pewno taniej, ale z drugiej strony czy na takim czymś powinniśmy oszczędzać? Zdecydowanie nie! Tym bardziej że dobre zabezpieczenie będzie nas chronić kilka dobrych lat.

ochrona podwozia samochodu

Uwaga na nowe samochody

Wiele osób decydując się na zakup nowego samochodu myśli o tego typu rzeczy. Ale tutaj należy skonsultować się z salonem samochodowym, aby nie stracić gwarancji. Tutaj też rodzi się pytanie czy powinniśmy to robić faktycznie tak szybko? Eksperci pod tym względem nie są zgodni i na pewno jak poczekam na koniec gwarancji, dużo nie stracimy.

konserwacja podwozia samochodu

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News