Kierowco, to nie żart! Zaoszczędź paliwo i pieniądze dzięki tym kołpakom

Kierowco, to nie żart! Zaoszczędź paliwo i pieniądze dzięki tym kołpakom

paliwo kolkpaki diesel benzyna 2

Podaj dalej

Jeżeli wierzysz w to, że można zaoszczędzić paliwo stosując niektóre metody to chwała ci za to! Jest wiele legend i wiele opisanych metod, jak to zrobić, ale nie trzeba być ekspertem, aby wiedzieć, że tylko z nich mogą faktycznie pomóc. Oto jedna z nich, z której każdy kierowca będzie zadowolony.

Paliwo zostanie na dłużej w baku

paliwo kolkpaki diesel benzyna

W Ameryca jedna z firm będąca pod skrzydłami Volvo wymyśliła system o nazwie FlowBelow Tractor AeroKit. O co w nim chodzi? Można powiedzieć, że jest to pomysł dość bliski Formule 1. Chodzi bowiem o opór powietrza, aerodynamikę i ograniczenie do minimum zawirować powietrza. Dokładniej mówiąc mowa o specjalnych kołpakach.

Dzięki nim silnik diesla zużywa mniej oleju napędowego, a oszczędności są naprawdę duże. Zwłaszcza że mowa o naczepach ciągnika i innych ciężarowych pojazdach, który każdego miesiąca pokonują tysiące kilometrów.

paliwo kolkpaki diesel benzyna 3

Ograniczenie zużycia paliwa zostało oszacowane na poziomie 2,23 procent. Wydaje się mało, ale przy pokonaniu np. 100 tys kilometrów można zaoszczędzić około 650 litrów paliwa, a to już niemałe pieniądze dla przedsiębiorców posiadających dużą flotę.

Dla przykładu w nowych Mercedesach Actrosach zrezygnowano z bocznych lusterek i zastąpiono je kamerami. Tutaj eksperci oszacowali, że zużycie paliwa będzie mniejsze o 1,3 procent paliwa. Stosując do tego specjalne kołpaki zbliżamy się już do 4 procent.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News