Kierowco, śpiesz się! Samochody będą lada moment dwukrotnie droższe niż obecnie

Kierowco, śpiesz się! Samochody będą lada moment dwukrotnie droższe niż obecnie

samochody diesel benzyna

Podaj dalej

Nie najlepiej rysuje się przyszłość dla kierowców, którzy marzą o swoim nowym samochodzie. Jest niemal pewne to, że w niedalekiej przyszłości samochody znacząco podrożeją i mowa tutaj nawet o dwukrotności tego co płacimy. Wszystko przez jedną rzecz, która znacząco podniesie cenę.

Kogo będzie stać na samochody?

Już w 2025 roku ciężko będzie znaleźć jakikolwiek samochód za kwotę mniejszą niż 100 tysięcy złotych. Powodem jest norma emisji spalin Euro 7, która wejdzie w życie. Z tego względu produkcja samochodu znacząco wzrośnie, bowiem dotyczeń to będzie szeregu zmian i droższej technologi.

Uwagę na to zwraca szef Renault, który jasno daje do zrozumienia, że nowe auta będą posiadać tylko zamożniejsze osoby. Nie będzie możliwości wyprodukowania taniego auta z racji tego, że elementy do taniego i drogiego auta będą musiały być takie same. Mowa o tych dotyczących normy Euro 7.

– Oczyszczenie silnika spalinowego kosztuje określoną kwotę. Renault Clio za 15 tys. euro i Mercedes Klasy S za 120 tys. euro będą potrzebowały tego samego filtra cząstek stałych, który będzie musiał zawierać platynę, rod i inne drogie materiały. Jasne, że filtr w Klasie S będzie trochę większy, ale nadal będzie stanowił znacznie mniejszą część ceny całego auta i klient nie odczuje różnicy w wydatku. Co innego w przypadku małych aut – powiedział de Meo w wywiadzie z przedstawicielami magazynu Autocar.

Zdrożeją auta używane

Sytuacja wygląda tak, że w górę pójdą również ceny samochodów używanych. Tak jak jeszcze nie tak dano wydawało nam się, że samochody elektryczne to odległa przyszłość, tak teraz ciężko uwierzyć nam w to co będzie za kolejne kilka lat. A będzie naprawdę nieciekawie dla mniej zamożnej części społeczeństwa.

Samochody staną się bardzo drogie i naprawdę trzeba będzie sporo sobie odmówić, aby zakupić auto.

diesel uzywane samochody

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News