Kierowco, pamiętaj wozić to w samochodzie! Mandat 500 zł nie jest tego w żaden sposób wart

Kierowco, pamiętaj wozić to w samochodzie! Mandat 500 zł nie jest tego w żaden sposób wart

mandat za brudne syzby

Podaj dalej

Bagatelizowanie niektórych rzeczy może okazać się bardziej kosztowne niż sami możemy sobie to wyobrazić. I nie zawsze chodzi tutaj wyłącznie o pieniądze, a o sytuację w jakiej możemy się znaleźć. Bo sam mandat jest tu tylko potwierdzeniem naszej niedojrzałości do tego, że zasiadamy za kierownicą. O niektórych rzeczach trzeba po prostu pamiętać i je posiadać.

To może być najbardziej bolesny mandat

Wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę, jak obecnie wyglądają warunki pogodowe w trakcie jazdy. Praktycznie co kilka minut trzeba korzystać z płynu do spryskiwaczy, aby móc komfortowo jechać i widzieć dokładnie co się dzieje przed nami. Gdy go zabraknie tak naprawdę możemy zostać unieruchomieni.

Jazda z brudną i zamazaną szybą jest praktycznie niemożliwa. O ile jeszcze znajdujemy się, gdzieś w centrum miasta sytuacja nie jest taka zła. Można szybko wyskoczyć do sklepu, kupić płyn i go dolać. Znacznie gorzej, gdy taka sytuacja zdarzy się na trasie.

Wówczas tak naprawdę stwarzamy ogromne zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również innych uczestników ruchu. Tak jak już wspomnieliśmy – bród jaki wędruje na szybę po chwili wyłącza nas z możliwości dalszej jazdy. W takiej sytuacji musimy zatrzymać się i zacząć szukać pomocy.

plyn do spryskiwaczy brudna szyba

Policja surowo za to karze

Kiedy natrafimy na patrol policji, a ta zobaczy brudne szyby i brak możliwości ich umycia czeka nas mandat. Bez względu na to czy nie mamy płynu, czy, co gorsza, zepsute są wycieraczki. A kara jest bardzo wysoka, bo jest to wydatek w wysokości 500 zł.

W takim okresie jak teraz warto zatem wozić w bagażniku płyn do spryskiwaczy, biorąc pod uwagę, że możemy go wypryskać go tak naprawdę w kilka dni. A co ciekawe kara może być jeszcze wyższa niż mandat 500 zł jeżeli sprawa trafi do sądu.

brudne szyby mandat

KIEROWCO! TO NAJLEPSZY MOMENT ZA ZAKUP OPON! SPRAWDŹ PROMOCJE NA ŚWIĘTA!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News