Kierowco, paczkomat w ten sam dzień wyda towar który zamówiłeś! Rewolucyjna zmiana na rynku

Kierowco, paczkomat w ten sam dzień wyda towar który zamówiłeś! Rewolucyjna zmiana na rynku

Aplikacja InPost do Paczkomatu

Podaj dalej

Każdy kierowca musiał przemyśleć dokładnie, jaki paczkomat będzie dla niego najwygodniejszy kolejnego dnia, aby odebrać przesyłkę. InPost wprowadza jednak zmianę, że taki problem nie będzie czekał do dnia kolejnego, a w zasadzie zniknie. Towar, który zamówimy danego dnia odbierzemy również tego samego dnia. To jasny sygnał, że na rynku trwa duża konkurencja, a ta jest z korzyścią wyłącznie dla klienta.

Paczkomat będzie jeszcze szybszy!

Usługa nazywa się Same Day Delivery, ale jak na razie jest dostępna w dwóch miastach Polski. Jak na razie z takiej formy zamówienia mogą skorzystać mieszkańcy Warszawy oraz Łodzi. Odbywa się to w formie testowej, ale praktycznie wiadomo już, że usługa będzie świadczona za jakiś czas wszędzie.

Jest tylko jeden warunek, aby paczka dotarła tego samego dnia – musi zostać dostarczona do centrum dystrybucji do godziny 16:30. Klienci w godzinach wieczornych będą mogli już odwiedzić wybrany paczkomat i odebrać to co zamówili kilka godzin wcześniej. Co najważniejsze – usługa nie jest dodatkowo płatna i nie jest skierowana do sklepów, specjalnych stron internetowych etc. Po prostu każda przesyłka, która spełni warunek czasowy będzie umieszczana tego samego dnia.

Jak przyznał Rafał Brzoska, prezes i mniejszościowy akcjonariusz InPostu, taka zmiana to zasługa inwestycji. Dokładniej mówiąc w całkowicie zautomatyzowane oddziały, procesy i infrastrukturę IT, a także flotę samochodów. Z badań wynika, że paczkomat to wciąż przyszłość, bowiem 80 procent klientów zapowiada większa ilość zamówień, jeżeli przesyłki będą docierały szybciej. To nic innego jak odpowiedź na takiego zapotrzebowanie.

Rośnie liczba paczkomatów

W Polsce paczkomat został już postawiony w ponad 14 tysiącach miejscach. W dodatku w tych nowo stawianych rośnie liczba jego skrytek, co pokazuje jak bardzo potrzebne są nowe miejsca. Jeżeli tylko Same Day Delivery sprawdzi się, a trudno wątpić w to, że nie, trzeba będzie tylko zachęcać do tego, aby klienci jeszcze szybciej odbierali paczki.

Choć akurat do tego specjalnie namawiać nie trzeba, bowiem każdy kto coś zamówił, bardzo szybko chce to mieć już w rękach.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News