Kierowco, już najwyższy czas sprawdzić czy jesteś przygotowany na najbliższe dni. Nie daj się zaskoczyć

Kierowco, już najwyższy czas sprawdzić czy jesteś przygotowany na najbliższe dni. Nie daj się zaskoczyć

kierowca samochod

Podaj dalej

Jesienna aura coraz bardziej wszystkim zaczyna doskwierać. Zwłaszcza po tym jak przed kilkoma dniami musieliśmy przekręcić zegarki, po czym szybciej zapada zmrok. Ale to nie jedyny minus, jaki się z tym wiąże, a każdy kierowca powinien być przygotowany na coraz gorsze dni.

Dobry kierowca zawsze w gotowości

Obecnie znajdujemy się w najlepszym okresie do tego, aby zadbać o nasz samochód i odpowiednio go przygotować na ”gorsze dni”. Warto zatem zatroszczyć się o kilka niezbędnych rzeczy, które powinniśmy posiadać w bagażniku. Wszystko po to, aby później nie poczuć się zaskoczonym.

Jedną z ważniejszych rzeczy jest zimowy płyn do spryskiwaczy – tutaj jak zaśpimy, może spotkać nas przykra niespodzianka. Warto obserwować pogodę i być z tym na bieżąco, a najlepiej już pomału pomyśleć o zmianie płynu. Tak samo warto sprawdzić czy przez ostatnie miesiące nie zapodziała się zmiotka która pomoże usunąć śnieg, a także skrobaczka. Mieszkańcy południa Polski już przekonali się, że warto o tym pamiętać.

Powyższe rzeczy należy uznać za podstawowe, ale dobry kierowca powinien patrzeć też nieco szerzej. Warto przed zimą sprawdzić stan akumulatora, a także posiadać kable, żeby w razie kłopotów móc liczyć na pomoc od innego kierowcy. Warto wozić ze sobą również latarkę, koc, odmrażacz do zamku czy odmrażacz do szyb.

jesien samochod kierowca

Bądź w gotowości!

Każdy kierowca doskonale musi sobie zdawać sprawę, że nie uniknie dnia w którym będzie musiał sięgnąć po wyżej wspomniane rzeczy. Nie ma zatem co zwlekać z ich zakupem bądź przygotowaniem. To znacznie lepsze, niż obudzic się pewnego dnia i nie być przygotowanym np. na odśnieżanie i skrobanie szyb.

A patrząc na prognozy pogody pierwsze przymrozki już tuż, tuż.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News