Kierowco, jeździsz na LPG? 90 procent napraw w warsztatach dotyczy właśnie tego

Kierowco, jeździsz na LPG? 90 procent napraw w warsztatach dotyczy właśnie tego

lpg instalacja gazowa

Podaj dalej

Będąc kierowcą trudno sobie wyobrazić obecnie piękniejszą rzecz niż posiadanie instalacji gazowej w samochodzie. Patrząc ile kosztuje LPG i ile pozwala przejechać kilometrów to nic innego niż po prostu jazda za pół darmo – a nawet i lepiej. Posiadanie takiego auta ma wiele zalet, ale trzeba pamiętać również o wadach.

Dbanie o instalację LPG

Żeby móc nieustannie cieszyć się tanią jazdą i przyjemnością posiadania instalacji gazowej, trzeba pamiętać o tym, że trzeba o nią dbać. Gaz nalewamy w stanie ciekłym, ale w reduktorze przechodzi ono już w stan lotny. Tutaj najczęściej dochodzi do sytuacji, gdzie w trakcie tej przemiany substancje smoliste i parafina, w rytmie czasu oblepiają i stopniowo niszczą instalację.

I właśnie czyszczenie instalacji z tego typu brudów jest nieustannym powodem odwiedzania specjalistycznych warsztatów zajmujących się LPG. Nie jest to oczywiście nic poważnego, ale należy pamiętać o tym, że z czasem to po prostu czeka każdego użytkownika autogazu. Nie należy z tym zbyt długo zwlekać, bowiem przyczynić może się to do poważnej awarii, a wcześniej będzie większe zużycie gazu.

Taka usługa nie jest droga, bowiem kosztuje w okolicach 100-150 złotych. Warto też znacznie częściej wymieniać filtr gazu niż np. 15 tysięcy kilometrów jak mówi wiele osób. Płynie z tego znacznie więcej korzyści niż może nam się wydawać, a zwłaszcza jeżeli jeździmy zróżnicowanie tankując na różnych stacjach.Gaz gazowi nierówny

Prawda z LPG jest taka, że tankując taką samą ilość na dwóch różnych stacjach każdy kierowca przejedzie inną ilośc kilometrów. Wynika to nie z jazdy, czy posiadanej instalacji gazowej, ale ze składu mieszkanki. Choć są normy i każda jest niemal identyczna, to są jednak różne odstępstwa.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News