Kierowco, dzisiaj pierwszy dzień jesieni. O czym musisz pamiętać?

Kierowco, dzisiaj pierwszy dzień jesieni. O czym musisz pamiętać?

Podaj dalej

Jesień to obok zimy pora roku, która niewątpliwie jest najmniej lubiana wśród kierowców. Warto być zatem odpowiednio przygotowanym na najbliższe tygodnie, aby móc komfortowo i bezpiecznie poruszać się po drogach. Same kluczyki, to już niestety za mało.

Nadchodzi najgorsze

Choć początek jesieni jeść dość piękny i bardziej przypomina nam jeszcze lato, to jednak nie warto dać się zwieść. Pierwsze sygnały wysyłają nam już zimne poranki i wieczory.

samochod na drodze

Kierowcy powinni być przygotowani na częstsze opady deszczu, a co za tym idzie powinni sprawdzić stan swoich wycieraczek. Prawidłowe odprowadzanie wody z przedniej szyby jest niezwykle istotne, jeżeli chodzi o widoczność. Warto również pomyśleć już o zakupie zimowego płynu do spryskiwaczy, aby pewnego poranka nie być zaskoczonym, gdy temperatura spadnie poniżej zera.

Bardzo wiele osób o tym zapomina, ale nie raz okazała się zbawieniem. Chodzi o zwykła zmiotkę, z której będzie można zmieść nadmiar liści z samochodu, a zwłaszcza szyb. Liście niestety potrafią dać w kość!

Ahhh, ta jesień

Każdy dzień ubywa coraz szybciej, w związku z tym coraz częściej przyjdzie nam jeździć ‚w ciemnościach”. Jesień to okres w którym najczęściej dochodzi do przeróżnych wypadków z udziałem pieszych. Dla własnego czystego sumienia należy zwracać w tym okresie szczególną ostrożność na przejściach.

Piękna polska jesień
Piękna polska jesień

Opony to także niezwykle istotny czynnik, jeżeli chodzi o tę porę roku. Często opady deszczu, liście na drogach, to wszystko może doprowadzić do nieprzyjemnych zdarzeń na drodze. Warto sprawdzić stan swojego ogumienia w pojeździe, aby uchronić się przed uślizgiem. A zwłaszcza dostosowanie prędkości jazdy, jest tu jeszcze bardziej istotnym czynnikiem, o czy należy pamiętać.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News