Kierowco, często psuje ci się samochód? Nie mamy dla Ciebie dobrych informacji

Kierowco, często psuje ci się samochód? Nie mamy dla Ciebie dobrych informacji

samochod uzywany mechanik

Podaj dalej

Posiadać w dzisiejszych czasach samochód to naprawdę ogromne wyzwanie. Niewątpliwie trzeba mieć naprawdę dość gruby portfel na to, aby nie tylko jeździć, ale również być przygotowanym na jego naprawy. Okazuje się, że rok po roku statystycznie rosną ceny usług u mechaników. Tym samym już duże wydatki czekają nas nie tylko na stacjach paliw, ale również na warsztatach.

Teraz w końcu można to powiedzieć – samochód to skarbonka bez dna!

Dlaczego tak ważne jest dobre sprawdzenie samochodu przed jego zakupem, wie każdy ten, kto się nadział na bubla. Mechanicy za wykonywanie danej usługi oczekują coraz większego wynagrodzenia za swoją pracę. Firma CarGarantie dokładnie analizuje jak to wygląda rok po roku i widać tutaj jasno, że jest tylko i wyłącznie drożej. A taka tendencja nie wygaśnie, nie zmaleje, a ma być powtarzalna w kolejnych latach.

Statystycznie każdego roku płacimy więcej średnio za usługę niecałe 20 euro. Obecnie kwota ta wynosi w Europie 572 euro. Najbardziej kosztowne pozostaje naprawa silnika, a tuż za nią układ paliwowy wraz z turbosprężarką. Dalej jest skrzynia biegów, układ elektryczny i klimatyzacja. To właśnie na naprawy tych elementów wydajemy najwięcej pieniędzy.

Każdy kierowca musi pamiętać o kilku podstawowych rzeczach przed i po zakupie. W przypadku tego pierwsze ważne jest dokładnie sprawdzenie auta pod każdym względem. Wydanie na to kilkuset złotych może się szybko zwrócić w taki sposób, że po prostu pakując się w kłopoty nie wydamy kilkadziesiąt razy więcej.

Z kolei w drugim przypadku ważne są terminowe przeglądy i dokładna obserwacja samochodu. Jeżeli sami nie zadbamy o samochód, a poprzedni klient też tego nie robił, długo nim nie pojeździmy. Częste mniejsze i większe awarie mocno nadszarpną nasz budżet domowy, a te pieniądze zawsze możemy przeznaczyć na swoje przyjemności.

Nowy potencjał

A trzeba pamiętać, że rośnie nie tylko cena usługi, ale również i części które nam się psują. Tutaj branża widzi ogromny potencjał z racji tego, że produkcja nowych samochodów mocno wyhamowuje. Zarówno pod względem półprzewodników, jak i z faktu przejścia na motoryzację elektryczną.

Napraw zatem będzie wiele, a właściciele warsztatów szybko będą się bogacić rok po roku. Zyskiwać jak widać będą również ci, którzy zajmują się produkcją zamienników. Krótko mówiąc – branż używanych i zepsutych samochodów się rozwija!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News