Kierowco, będziesz zaskoczony. Który samochód sprzedaje się najszybciej, a który najdłużej?

Kierowco, będziesz zaskoczony. Który samochód sprzedaje się najszybciej, a który najdłużej?

samochod sprzedaz zakup

Podaj dalej

W dzisiejszych czasach sprzedać i kupić samochód nie jest tak łatwo jak jeszcze dwa lata temu. Auta są stosunkowo droższe, klient bardziej świadomy, a i sam klient znacznie mniej zdecydowany niż kiedyś. Jest jednak grupa pojazdów, która po wystawieniu na sprzedaż stosunkowo szybko przechodzi w ręce nowego właściciela. Są też jednak pojazdy znacznie bardziej wymagające, których pozbycie się zajmuje znacznie więcej czasu.

Jaki samochód sprzedasz szybko, a który sprawi ci kłopoty

sprzedaz zakup diesel

CarVertical dokładnie przeanalizował ubiegły rok pod kątem sprzedaży samochodów. A dokładniej mówiąc tego ile dany model potrzebuje czasu na to, aby zostać sprzedany. Wyniki mogą zaskoczyć bardzo wiele osób, gdyż można znaleźć tutaj samochody. Najlepszym przykładem może być Daewoo Matiz, który potrzebuje najmniej czasu na to, aby wejść w posiadanie nowego właściciela. Jako jedyne auto zmieściło się w terminie niecałych dwóch tygodni.

Wśród pojazdów, które sprzedają się w terminie nieznacznie ponad dwóch tygodni znalazł się Citroen C4 Picasso, Nissan Qashqai, Fiat Punto i Hyundai iX35. Te auta nie potrzebują statystycznie 15 dni, aby zostać sprzedane. Co to tak naprawdę oznacza? Nic innego jak to, że te auta cieszą się ogromną popularnością i ich nabycie może być ciężkie. Kto pierwszy ten lepszy.

Po drugiej stronie tego bieguna znajduje się na czele Volkswagen T-Cross. Tutaj już właściciel, który chce go sprzedać musi mocno uzbroić się w cierpliwość, bowiem potrzeba na to 52 dni! Dzień wcześniej sprzeda się BMWi3, a dalej w zestawieniu jest Ford Transit Custom (48 dni), Volvo S90 (47 dni) i Porsche Panamera (46 dni). Właściciele tych samochodów muszą liczyć się z tym, że minie trochę czasu, zanim spieniężą te auta.

diesel sprzedaz samochodu

Rynek jest niezwykle trudny i wymagający

Ceny samochodów używanych niemal miesiąc do miesiąca idą w górę. Podobnie zresztą jak cena paliwa. Tyle tylko, że tutaj wynika to z zupełnie innych czynników. Chodzi o fakt, że klienci już nie tak chętnie sprzedają używane auta, bowiem czas oczekiwania na nowe jest znacząco wydłużony. A tak samo sprzedaż nie gwarantuje, że równie szybko nabędziemy używane auto. Większość klientów stara się dopinać te dwa terminy, aby nie pozostać nawet bez jednego dnia nie mając auta.

Nie jest to jednak proste i wszyscy kombinują jak tylko mogą. Dziś paradoksalnie można sprzedać drożej auto, które nabyło się dwa lata temu. A przecież zarówno przybyło mu lat, jak i przebiegu na liczniku. Mimo to jego wartość praktycznie nic nie spadła.

kupno sprzedaz samochod

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News