Kierowca zaparkował na przejściu dla pieszych. Ta dziewczyna wiedziała co z tym zrobić

Kierowca zaparkował na przejściu dla pieszych. Ta dziewczyna wiedziała co z tym zrobić

Podaj dalej

Ciężko wyobrazić sobie większe buractwo na drodze, niż zaparkowany samochód na pasach. Przejście dla pieszych to niewątpliwie rzecz święta, którą należy szanować tak jak samych pieszych. Utrudnianie im przejścia na drugą stronę jezdni nie jest niczym miłym. Ta dziewczyna pokazała jak radzić sobie w takich sytuacjach.

Przejście dla pieszych to nie parking

Rzecz jasna mniej sprawne osoby mogą mieć ciężko, ale i tak to najmniejszy wymiar kary dla kierowcy. Znacznie gorzej gdyby ktoś skakał po masce czy dachu i zostały wgniecenia. Patrząc na to jednak z innej strony, może to by go czegoś nauczyło na przyszłość.

Tak czy inaczej, dziewczyna pokazała jak walczyć z tego typu patologią. I choć ciężko tego typu zachowanie też jakoś specjalnie pochwalać, to niewątpliwie charakter i odwagę już jak najbardziej.

Mówią o tym przepisy

W każdym kraju przepisy jeżeli chodzi o pozostawianie samochodu w odpowiedniej odległości od przejścia są niemal takie same. Każda osoba, która chce przejść na drugą stronę jezdni musi mieć jak najlepszą widoczność. To wpływa na jej bezpieczeństwo, ale także na to, aby każdy kierowca mógł ją zobaczyć.

Tesla wyprodukuje najtańszy samochód elektryczny świata. Elon Musk będzie chciał za niego mniej niż 100 tys. zł

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News