Kierowca 40 tonowego zestawu cofał na autostradzie A4 przez dwa kilometry! ITD zapobiegło tragedii

Kierowca 40 tonowego zestawu cofał na autostradzie A4 przez dwa kilometry! ITD zapobiegło tragedii

Podaj dalej

ITD w ostatnich dniach mocno wspiera funkcjonariuszy Straży Granicznej, ale przy tym wszystkim nie zapomina również o innych działaniach. W trakcie pełnienia służby inspektorzy na tymczasowym przejściu granicznym na A4 w Jędrzychowicach musieli podjąć interwencję po drugiej stronie autostrady.

Tam kierowca 40 tonowego zestawu cofał do najbliższego zjazdu, bo jak wyjaśniał, pominął ten właściwy. Obok niego przejeżdżały samochody z prędkością przekraczającą 100 km/h, a więc można sobie tylko wyobrazić jak ogromna była skala niebezpieczeństwa.

ITD zatrzymało kierowcę, gdy ten miał ”do celu” blisko pół kilometra, przy ograniczonej już widoczności na łuku drogi. Na miejscu pojawiła się policja i ukarała kierowcę mandatem w wysokości 500 zł. Kierowca dostał nakaz jazdy zgodnie z przepisami.

Kołbaskowo: Źle skręcił i wylądował na czternastodniowej kwarantannie

Jeden z kierowców stojący od paru godzin na wjazd do Polski. Podziękował za podjęte działania, poinformował, że zatrzymany kierowca cofał od samej granicy, prawie dwa kilometry. Inni kierowcy ostrzegli go na radio CB, że może doprowadzić do tragedii, jednak nic sobie z tego nie robił.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News