Kiedy parkujemy diesel, benzyniaka czy LPG powinniśmy skręcić koła. Dlaczego praktycznie nikt tego nie robi?

Kiedy parkujemy diesel, benzyniaka czy LPG powinniśmy skręcić koła. Dlaczego praktycznie nikt tego nie robi?

samochod diesel kola

Podaj dalej

Obecnie mało który kierowca stosuje tę metodę, bo jest ona zapomniana i mało się o niej mówi. Inna kwestia, że parkując nasz samochód napędzany przez diesel, benzynę czy LPG, wystarczy tylko pomyśleć. Wówczas można naprawdę w bardzo prosty sposób zabezpieczyć nasze auto.

Jaka chronić nasz samochód?

W starych podręcznikach można było o tym jeszcze poczytać, dziś ciężko usłyszeć o tej metodzie nawet w trakcie nauki jazdy. A chodzi tutaj o parkowanie, a przy tym zabezpieczenie pojazdu w bardzo prosty sposób. Chodzi tutaj głównie o miejsca, gdzie musimy pozostawić pojazd na wzniesieniu – bez względu na to, jakie ono jest.

Górka, podjazd, zjazd… podróżując nie zawsze jest możliwość zostawienia auta tam, gdzie chcemy, a częściej tam, gdzie musimy. Bywa tak, że samochód trzeba pozostawić na jakimś wzniesieniu, a jeżeli mamy zepsuty ręczny, problem jest podwójny. Choć nawet jeżeli działa, warto stosować tę metodę.

A chodzi o to, aby nie pozostawiać kół w pozycji prostej do jazdy. Parkując należy je skręcić w lewo lub prawo, zależnie od otoczenia. Chodzi o to, aby pojazd nigdy nam nie zjechał, a jeżeli to zrobi oprze się np. o krawężnik lub inną infrastrukturę. Może zdarzyć się, że ucierpi lakier czy blacha, ale skończy się tylko na tym.

Diesel, benzyniak, LPG – rób tak kierowco!

Dziś jeżeli widzimy skręcone koła, to jedynie pod supermarketami, gdzie ktoś walczył z parkowaniem. A warto pamiętać o tym, bowiem może przydać się nie raz i uchronić nas przed dużymi problemami. Bo z tymi małymi to na pewno sobie poradzimy.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News