Każdy kierowca powinien zrobić to na koniec wakacji. To zabezpieczenie dla samochodu, ale także dla portfela

Każdy kierowca powinien zrobić to na koniec wakacji. To zabezpieczenie dla samochodu, ale także dla portfela

kierowca samochod lakier

Podaj dalej

To już ostatnie tygodnie wakacji, a większość Polaków urlopy ma już za sobą. W tym roku niemal każdy kierowca musiał się wykazać, bowiem zabierał on swoją rodzinę nad polskie morze. Co za tym idzie, długie podróże dały się znać nie tylko nam, ale również samochodowi. Głównie chodzi o kwestie związane z jego zewnętrznym wyglądem. Wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę, jak wygląda nasz pojazd po przejechaniu kilkuset kilometrów.

Każdy kierowca musi to zrobić

W trakcie podróży niewątpliwie najbardziej cierpi przód samochodu. Związane jest to z tym, że żywot na tej części pojazdu kończy bardzo wiele owadów. Kierowcy posiadający czarny kolor auta choć to również widzą, to jednak nie tak bardzo jak ci z jasnym lakierem. Przód auta robi się po prostu czarny, w tym m.in. lusterka.

Tutaj nie powinno się zbyt długo zwlekać z myciem auta i po dotarciu do celu szybko wybrać się na myjnię samochodową. Gdy owady zaschną, a sprzyja im w tym również pogoda, ciężko będzie doczyścić. Z reguły najczęściej i tak trzeba sięgnąć po specjalistyczne środki. Te na szczęście nie są drogie, a za to bardzo skuteczne. Mowa tutaj o wydatku około 20-40 złotych. Warto wcześniej zainwestować w taki środek, bowiem każdy kierowca prędzej czy później będzie go potrzebował.

A użycie go jest bardzo proste. Wystarczy po wjechaniu na myjnię spryskać dane miejsca, odczekać kilka sekund bądź minut zależenie od produktu i rozpocząć mycie. Efekt będzie zaskakujący, bowiem obecne środki są tak skuteczne, że dokładnie doczyszczą każde miejsce. Tym samym nasz samochód nie będzie wyglądał jak cmentarz owadów, a piękny i zadbany pojazd.

Przejdźmy do meritum!

Doczyszczenie samochodu po długiej podróży to jedno, ale jeżeli auto jest już czyste warto zainwestować w quick detailery. Wcześniej jednak warto położyć wosk, co da jeszcze lepszy efekt. Tego typu środek tworzy wodoodporną, hydrofobową warstwę. Co nam to daje? To, że mycie samochodu będzie czystą przyjemnością. Wszystko co pozostanie na samochodzie będzie zdecydowanie łatwiej zmyć. Nie trzeba będzie się męczyć później z domyciem auta.

Quick detailery chronią auto na dłuższy czas, a biorąc pod uwagę, że koniec wakacji zwiastuje jesień to moment na jego zastosowanie wydaje się idealny. Każdy kierowca powinien czym prędzej rozważyć jego zakup. A jeżeli nie quick detailery to warto sięgnąc chociażby po wspomniany wosk, który zawsze jest ochroną dla lakieru.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News