Każdy diesel i benzyniak ma to na przedniej szybie, lecz nie każdy wie jak to skutecznie usunąć. Oto najprostsza i najskuteczniejsza metoda

Każdy diesel i benzyniak ma to na przedniej szybie, lecz nie każdy wie jak to skutecznie usunąć. Oto najprostsza i najskuteczniejsza metoda

Podaj dalej

Przednia szyba w samochodzie powinna być niemal przezroczysta, jeżeli chodzi o jej czystość w odniesieniu do widoczności. Każdy sobie zdaje sprawę, że prowadząc samochód z silnikiem typu diesel czy benzynowym, ograniczenie widoczności powoduje dyskomfort. Są jednak rzeczy na przedniej szybie, które muszą być, gdyż wynika to z przepisów ustawy. A chodzi o nic innego jak o naklejkę z numerem rejestracyjnym.

Usunięcie jej to prawdziwy koszmar

kierowca szyba brod

Każdy, kto choć raz musiał usuwać tę naklejkę wie, że nie jest to nic przyjemnego. A wbrew pozorom to bardzo proste i naprawdę nie wymagające większej wiedzy, ani też zaangażowania. Fakt, że trzeba poświęcić na to około pół godziny, ale po tym czasie problem idzie w niepamięć. A i sami przekonujemy się, że stres był zupełnie niepotrzebny.

Za najlepszą metodę usunięcia naklejki uważane jest… ciepło. Albo to naturalne, choć zimą ciężko o słońce i wysokie temperatury, albo zwykła suszarka do włosów. Wystarczy podgrzanie szyby od wewnątrz, aby rozpuścić bądź co bądź mocny klej, a następnie powoli pewnymi ruchami zdzierać naklejkę. Trzeba to robić powoli i na pewno niczym ostrym. Szkoda uszkodzić szybę w tym miejscu.

Do usunięcia resztek naklejki z szyby samochodowej możecie również użyć benzyny ekstrakcyjnej, alkoholu lub zwykłego zmywacza do paznokci. Na szybie może pozostać jeszcze niewielki ślad, ale to już bardzo szybko załatwi dobry płyn do czyszczenia szyb. Nikt nie pozna przed naklejeniem nowego oznakowania, że w tym miejscu wcześniej coś było.

szyba diesel naklejak

Diesel i benzyniak będzie oznakowany

Niebawem na przedniej szybie ma pojawić się nowa naklejka. Jest to związane bezpośrednio ze strefami czystego transportu, które niebawem pojawią się w Polsce. Na oznakowaniu pojawi się informacja jakie normy emisji spalin spełnia nasz samochód, a na tej podstawie będzie wiadomo, gdzie może się poruszać i kiedy.

Tego typu nalepki mają być do odbioru na stacjach kontroli pojazdów, lecz wciąż nie podano jeszcze dokładnych informacji w tej kwestii. Warto zatem wiedzieć, jak dokładnie podchodzić do tematu usuwania tego typu rzecz z pojazdu, gdy zakupujemy nowy pojazd.

diesel przednia szyba

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News