Jeździsz odbierać paczki z InPost? Kierowco, nie musisz się już śpieszyć

Jeździsz odbierać paczki z InPost? Kierowco, nie musisz się już śpieszyć

paczka inpost jezdzisz

Podaj dalej

Osoby korzystające z usługi InPost mogą odetchnąć z ulgą, a zwłaszcza kierowcy którzy nie muszą się już śpieszyć do paczkomatu. Firma zmieniła zasady odbioru zamówionych produktów i te mogą w skrytce pozostać dłużej niż dotychczas. Nie jest to usługa jednak darmowa.

InPost przedłuża możliwość odbioru paczek

Zmiany pojawiły się w regulaminie, a dokładniej w aplikacji mobilnej. Klienci nie będą musieli odbierać paczki już w 48 godzin jak dotychczas, bowiem jeżeli mają taką potrzebę mogą przedłużyć czas. Obecnie po dwóch dniach paczka wracała do nadawcy i w razie potrzeby musiała zostać wysyłana jeszcze raz. Generowało to problem i dodatkowe koszty dla odbiorcy.

Teraz na tym może zarobić InPost, a klient może pozbyć się problemu. ”Funkcjonalność pozwala na wydłużenie pobytu paczki w Paczkomacie o 24 h za opłatą 6,50 zł netto (7,99 zł brutto), niezależnie od wielkości przesyłki. Płatności dokonuje się wyłącznie za pośrednictwem aplikacji. Płatności za tę usługę dokonuje odbiorca przesyłki.” – czytamy.

Wcześniej istniała już podobna możliwość, lecz działała na zasadzie usługi SMS PREMIUM. Tyle tylko, że kosztowała przeszło 11 złotych brutto.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News