Jeździsz na LPG? Kierowcy i ich rodziny będą mieć wakacje w 2023 roku za darmo!

Jeździsz na LPG? Kierowcy i ich rodziny będą mieć wakacje w 2023 roku za darmo!

LPG paliwo autogaz

Podaj dalej

Kierowcy w Polsce którzy posiadają samochód jeżdżący na LPG mają powody do zadowolenia. Przyszłoroczne wakacje bowiem spędzą praktycznie za darmo. I to nawet nie oni sami, ale ich cała najbliższa rodzina. Wyliczenia pod tym względem są jednoznaczne – duża suma pieniędzy przypadnie na ich konto.

LPG daje bon na wakacje

LPG autogaz
fot. freepik

Liczby nie kłamią i wskazują, że kierowcy jeżdżący na LPG za rok mają darmowe wakacje. Średnia cena benzyny w Polsce to obecnie 7,94 zł/l i załóżmy, że samochód pali 10 litrów na 100 km, a rocznie przejeżdża 15 tysięcy kilometrów. Dany kierowca wyda zatem 11 900 złotych na tankowanie w tym roku. Dla niektórych to nawet kilka wypłat w ciągu całego roku, które muszą przeznaczyć na paliwo.

Z kolei LPG trzeba liczyć na spalaniu 11,5 litra, a reszta pozostaje bez zmian. Zmienia się oczywiście także cena, której średnia wynosi dziś 3,55 zł/l. Choć trzeba pamiętać, że można zatankować i tak znacznie taniej, co nie tyczy się benzyny. 6 123 zł będzie kosztował zatem roczny wydatek na autogaz.

Oznacza, że tankując LPG przez cały rok, kierowca na dystansie 15 tysięcy kilometrów oszczędza blisko 6 tysięcy złotych! Za taką cenę można już wykupić dobre dla całej rodziny. A im więcej pokonywanych kilometrów, tym tak naprawdę licznik oszczędzania wzrasta. Niestety nie tyczy się to tych, co tankują benzynę czy diesel. Im pieniędzy do następnych wakacji po prostu ubywa.

LPG autogaz ceny
fot. freepik

Magia autogazu

Uśredniony przykład pokazuje również jedną istotną rzecz – LPG zwraca się bardzo, ale to bardzo szybko. Oczywiście taka sytuacja ma miejsce teraz, gdy cena benzyny i oleju napędowego jest niemalże pięć razy większa niż miało to miejsce wcześniej. Dlatego to niewątpliwie najlepszy moment na to, aby podjąć jedną słuszną decyzję.

Tankowanie za około 3 złote to niezwykła oszczędność, którą odczuwa miliony Polaków. Ale tylko ci, którzy już wcześniej zdecydowali się na instlację gazową. Dla innych jeżdżenie na gazu jest wręcz niemożliwe, ale coraz więcej osób przekonuje się, że to tylko… paliwo, jak każde inne.

ceny paliwa lpg
fot. freepik

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News