Jeździsz codziennie na LPG? Koniecznie musisz wydawać dodatkowe 10 złotych na stacji paliw

Jeździsz codziennie na LPG? Koniecznie musisz wydawać dodatkowe 10 złotych na stacji paliw

Instalacja LPG samochod

Podaj dalej

Kierowcy którzy posiadają samochód z instalacją LPG czym prędzej powinni wydać 10 złotych. Wszystko po to, aby mieć pewność, że auto którym się poruszają jest w pełni bezpieczne i nie wymaga wizyty u gazownika bądź na warsztacie. Wydanie tej kwoty gwarantuje spokój psychiczny, bowiem na własne oczy przekonamy się, że jeździmy sprawnym pojazdem.

Sprawdź swoje LPG za 10 złotych

Jeżdżenie na LPG jest w pełni bezpieczne i nie należy się obawiać, że ryzyko jakiegokolwiek zdarzenia jest większe niż podróżowanie na benzynie czy oleju napędowym. Mimo wszystko mając instalację gazową powinien nas niepokoić zapach gazu, jeżeli ten tylko się pojawi. A nawet jeśli go nie czujemy, powinniśmy co jakiś czas to sprawdzić. A możemy to zrobić samemu, bardzo tanio i bez brudzenia rąk.

Wystarczy zakupić tester do LPG na stacji paliw bądź w innym sklepie, aby to zrobić w domowych warunkach. Dzięki niemu jesteśmy w stanie samemu sprawdzić szczelność naszego układu. Wystarczy odpalić silnik, poczekać aż włączy się LPG, otworzyć maskę i zacząć działać. A jest to bardzo proste, gdyż wystarczy jedynie spryskać preparatem miejsca instalacji.

Jeżeli układ w którymś miejscu jest nieszczelny, pojawią się na specjalnej ”piance” pęcherzyki powietrza. Jeżeli ich nie ma, naturalnie oznacza to, że wszystko jest tak jak być powinno. Środek nie brudzi, nie trzeba go zmywać, a sam zniknie po niedługim czasie, nie pozostawiając po sobie praktycznie żadnego śladu. My z kolei mamy pewność ruszając w drogę, że nigdzie nie uchodzi gaz i jeździmy bezpiecznie.

Przyda się to także do opon!

Warto posiadać ten środek, bowiem przydaje się on do wielu rzeczy, a kosztuje około 10 złotych. Można nim spryskać także opony np. w miejscu, gdzie znajduje się wentyl. Wtedy z kolei mamy pewność, że jest tam szczelność i nie uchodzi nam z opony powietrze. W razie przebicia opony możemy natomiast łatwo zlokalizować miejsce, gdzie znajduje się dziura.

W przypadku testera LPG nie ma ograniczeń, jeżeli chodzi o częstotliwość jego stosowania. Możemy robić to w momencie, gdy uważamy to w pełni za stosowne. Warto jednak uważać, bo jeżeli czujemy gaz, a tester tego nie wykrywa, to zdecydowanie lepiej i tak udać się na fachową kontrolę. Ulatniania się gazu jak wiadomo jest niezwykle niebezpieczne.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News