Jeździła lewym pasem jezdni. To, że mieszka na co dzień w Wielkiej Brytanii nie było jedynym powodem

Jeździła lewym pasem jezdni. To, że mieszka na co dzień w Wielkiej Brytanii nie było jedynym powodem

Podaj dalej

Mieszkająca na co dzień w Wielkiej Brytanii kobieta zapomniała, że w Polsce obowiązuje ruch prawostronny. Jak sama stwierdziła, mieszkając na wyspach przyzwyczaiła się już do tego, że jeździ się lewą stronę. Chwila zapomnienia i roztargnienia nie była jednak jedynym powodem dla którego jeździła pod prąd.

Prawo jazdy pa pa

jazda pod prad
Jazda pod prąd

Kobieta jechała samochodem marki Ford lewą stronę także przez rondo, dość pewnie przejeżdżając obok stojącego patrolu policji. Funkcjonariusze mogli poczuć się niczym w ukrytej kamerze, ale od razu zareagowali zatrzymując pojazd.

42-latka przyznała, że przyjechała do Polski z Wielkiej Brytanii na kilka dni i po prostu zapomniała się jadąc. Okazała się również prawo jazdy wydanym w Anglii.

W trakcie kontroli kobieta została przebadana alkomatem i okazało się, że roztargnienie to nie jedyny powód. W organizmie miała ponad promil alkoholu i teraz będzie musiała liczyć się z surowymi konsekwencjami. Uprawnienia do kierowania już straciła, a grozi jej jeszcze wysoka grzywna, a nawet dwa lata więzienia.

nagranie
WIDEO

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News