Jesień dla tankujących diesel, benzynę i LPG będzie zaskakująca. Kierowcy nawet nie są przygotowani na to co ich czeka

Jesień dla tankujących diesel, benzynę i LPG będzie zaskakująca. Kierowcy nawet nie są przygotowani na to co ich czeka

benzyna diesel ceny paliw tankowanie

Podaj dalej

Tankujący diesel, benzynę oraz LPG będą mieli powody do zadowolenia. Okazuje się bowiem, że ceny paliw w tym okresie będą wyglądały zupełnie inaczej niż, wiosną czy latem. Ma być taniej i to wyraźnie taniej, względem tego co płaciliśmy w najdroższym okresie. Wygląda zatem na to, że to co najgorsze w 2022 roku, jeżeli chodzi o tankowanie, jest już za nami.

Diesel, benzyna i LPG droższe już nie będą niż były

benzyna diesel ceny paliw tankowanie
fot. freepik.com – josemiguelsangar

Ceny paliw po 8 złotych to niewątpliwie jeden z największych koszarów, jakiego doświadczyliśmy. Obecnie jest już taniej, ale jeszcze nie na tyle, aby się cieszyć. Radość może nastąpić jednak w niedalekiej przyszłości. Okazuje się bowiem, że wbrew polityczne rozgrywki zostały odstawione na bok i Saudyjczycy zwiększyli produkcję ropy.

Joe Biden zatem zdołał namówić światowych patentów do tego, aby w końcu powstrzymać globalny kryzys pod względem paliw. Wydobycie stoi na większym poziomie niż w momencie rozpoczęcia się światowej pandemii koronawirusa. Pod tym względem wraca zatem normalność, na którą wszyscy czekali. Z każdym miesiącem powinniśmy tego doświadczać tankując diesel, benzynę, a nawet i LPG.

W lipcu eksport był na poziomie 7,5 mln baryłek dziennie, gdzie w czerwcu było to 7,7 mln baryłek. Większa podaż doprowadzi do tego, że ceny będą spadać. I już widać różnice w cenach na giełdzie, gdzie ropa kosztuje poniżej 100 dolarów. Według planów wydobycie dzienne ma dalej wzrastać w sierpniu. To dobry sygnał do tego, aby szykować się na kolejne obniżki na stacjach paliw.

paliwa paliwo benzyna diesel
fot. freepik.com – josemiguelsangar

Do gry wejść może jeszcze Iran

Dla Europy i świata najlepszym rozwiązaniem byłoby, gdy zostały zniesione sankcje na Iran. Temat ten przewija się już od wielu miesięcy, ale strony w negocjacjach wciąż nie mogą postawić kropki nad i. Kraj ten stara się nielegalnie sprzedawać swoje surowce, ale Stany Zjednoczone deklarują, że nad wszystkich czuwają.

– Do czasu gdy Iran będzie gotów wrócić do pełnej realizacji swych zobowiązań będziemy nadal wdrażać sankcje obejmujące nielegalną sprzedaż irańskich produktów naftowych i petrochemicznych – powiedział podsekretarz skarbu do spraw terroryzmu i wywiadu finansowego Brian Nelson cytowany przez agencję Bloomberg.

ceny paliw diesel benzyna
fot. freepik

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News