Jedziesz samochodem w te miejsca? Pamiętaj, tutaj maseczki na twarz nie musisz zakładać

Jedziesz samochodem w te miejsca? Pamiętaj, tutaj maseczki na twarz nie musisz zakładać

Podaj dalej

Gdzie trzeba zakładać maseczkę na twarz, a gdzie nie musimy tego robić? To jedno z pytań na które tak naprawdę większość Polaków nie zna odpowiedzi. Wszystko przez ciągłe zmiany, które w ostatnich tygodniach dość często miały miejsce. A biorąc pod uwagę, że w wielu regionach polski pogoda coraz lepsza i wycieczki samochodem wskazane, warto wiedzieć.

Jedziesz samochodem? Gdzie założyć maseczkę, a gdzie nie

kawa kierowca diesel

W miejscach publicznych maseczka jest obowiązkowa i to nie ulega wciąż żadnej wątpliwości. Prawdopodobnie w ciągu najbliższych tygodni zostanie to już zniesione, ale jak na razie rząd wciąż pozostaje przy takiej decyzji. Są jednak wyjątki, gdzie nie musimy zakrywać ust ani nosa.

Będąc w lesie, w parku, w zieleńcach, w ogrodach botanicznych, w ogrodach zabytkowych, w rodzinnych ogródkach działkowych, czy na plaży nie musimy zakładać maseczki. Możemy jednak to zrobić, jeżeli mamy obawy, iż możemy zarazić się od innej osoby.

Warto zatem planować wycieczki samochodem w tego typu miejsca, aby móc zaczerpnąć świeżego powietrza. A przy tym spacerując nie obawiać się, że zza rogu wyskoczy policjant i otrzymamy wysoki mandat. Warto jednak pamiętać o tym, aby nawet w takich miejscach trzymać dystans społeczny.

kierowca diesel benzyna

Policja przeprowadza naloty

Każdego dnia w Polsce wiele osób otrzymuje mandat za brak maseczki na twarzy. Dla nas to wysoki wydatek i całkiem bezsensowny natomiast dla państwa to łatwo zarobiony pieniądz. W ostatnim czasie nasiliły się kontrole pod tym względem, a więc warto stosować się i zakrywać nos i usta.

kierowca niezbedne wymiany

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News