Jedziesz na zagraniczne wakacje? Zdecydowanie lepiej zatankuj diesel lub benzynę w Polsce

Jedziesz na zagraniczne wakacje? Zdecydowanie lepiej zatankuj diesel lub benzynę w Polsce

benzyna

Podaj dalej

Większość Polaków w tym roku deklaruje wakacje w kraju, choć nie brakuje też tych którzy wyjeżdżają za granicę. I właśnie dla takich osób stosujemy jeden głośny apel – zatankujcie diesel lub benzynę pod sam korek w Polsce! Zdecydowanie to najlepsze rozwiązanie, które pozwoli wam sporo zaoszczędzić.

Diesel i benzyna droga? OK, to patrz na to…

W ostatnim czasie mocno narzekamy na ceny paliw w Polsce, które w porównaniu z ubiegłym rokiem są o jedną trzecią droższe. Mimo wszystko diesel i benzyna utrzymuje się w podobnych cenach, zanim jeszcze cały świat został wywrócony do góry nogami.

Ten kto wybiera się np. do popularnej Chorwacji samochodem bądź do innego kraju, musi wiedzieć jedno. Nigdzie taniej niż w Polsce nie zatankujecie! Jedynie Bułgaria jest krajem, gdzie obecnie paliwa są tańsze, ale naprawdę nieznacznie.

Co za tym idzie, ten kto liczył na oszczędności w podróżowaniu autem do cieplejszych krajów, mocno się przeliczy. A już na pewno w miejscowościach turystycznych, które słyną z turystyki ”samochodowej”. Czyli tam, gdzie od dawna wiadomo, że jest np. dużo kamperów czy podróżujących własnym środkiem lokomocji.

A może jednak Polska?

Osoby, które zastanawiały się czy udać się w taką wycieczkę, muszą ją dwa razy przemyśleć. Bo w końcu inne kraje to inna waluta i inna wartość pieniądza. Może faktycznie lepiej, aby pomyśleć o tym, żeby ten rok spędzić jeszcze w Polsce i spokojnie doczekać lepszych cen.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News