Jedziesz do sklepu? Google Maps pokaże ci ile będziesz stał w kolejce

Jedziesz do sklepu? Google Maps pokaże ci ile będziesz stał w kolejce

Podaj dalej

Google Maps jak najbardziej stara się udogodnić wszystkim osobom ciężki okres pandemii koronawirsusa. W związku z tym wprowadził kolejne udogodnienie dla tych, którzy wybierają się do sklepu na zakupy.

W aplikacji będzie możliwość sprawdzenia aktualnej kolejki pod danym sklepem. Mowa oczywiście o większych obiektach, takich jak np. Biedronka, Lidl, Kaufland, Carrefour, itp. Po tym jak rząd wprowadził ograniczenia w ilości osób na danym obiekcie, przed sklepami potrafią utworzyć się bardzo długie kolejki.

Teraz możemy przed wyjściem i wyjazdem do sklepu monitorować sytuację. W ten sposób ominiemy duże kolejki i nie narazimy siebie i innych na niebezpieczeństwo.

Wystarczy skorzystać z aplikacji Google Maps i funkcji „Popularne godziny”. Po kliknięciu ikony danego sklepu na mapie wyświetla się grafika. Pokazuje ona, jak bardzo oblegane jest dane miejsce o konkretnej godzinie. Na czerwonym słupku, który pojawia się obok wskazanego sklepu znajdziemy informacje, ile osób i jak dużo czasu ludzie średnio w nim spędzają.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News