Jednoślad zastąpi diesel? Wszystko wskazuje na to, że popularny silnik wyprze znak czasów

Jednoślad zastąpi diesel? Wszystko wskazuje na to, że popularny silnik wyprze znak czasów

diesel silnik problem

Podaj dalej

To niebywałe jak przez ostatni rok, a nawet bardziej ostatnie lata, zmieniło się społeczne postrzeganie przemieszczania się. Zwłaszcza pod względem ogólnie pojętego zdrowia czy środowiska. Jak wiadomo diesel zostaje wypierany siłą z tego świata, ale ludzie już znaleźli sobie odpowiedni zamiennik, a nawet zamienniki.

Diesel pożegnamy bez bólu

rower diesel

Zgodnie z przewidywaniami i z tym co dzieje się w innych krajach, coraz więcej osób rezygnuje z samochodów na rzecz rowerów. I choć zapewne szybko nie staniemy się drugą Holandią, to jednak takie zjawisko niewątpliwie cieszy. A nawet gdybyśmy chcieli się stać to… produkcja nie jest w stanie tego ogarnąć.

Popyt na rowery w Polsce wzrósł w ostatnim czasie o 25 procent i doszło do sytuacji, że tych po prostu zaczyna brakować w sklepach bądź całkowicie ich nie ma i długo nie będzie. Duże zainteresowanie jednośladem sprawiło, że nie tylko popyt wzrósł o jedną czwartą, ale również… cena.

Rowerów będzie brakowało nie tylko w tym roku, ale również na pewno i w następnym. Popyta na całym świecie jest tak ogromny, że producenci nie są w stanie realizować oczekiwanej ilości zamówień. W zasadzie to oni decydują o tym ile mogą ich sprzedać na dany kraj, danej firmie.

hulajnoga elektryczna

Hulajnogi i elektryki też budzą zainteresowanie

Coraz więcej osób decyduje się również na elektryczne hulajnogi. Nie tylko używają ich w celach rekreacyjnych, ale coraz częściej sprawdzają się one w codziennym życiu. Tutaj na pewno zyskują one wiele z racji tego, że ich dostępność jest znacznie większa.

Do tego dochodzą też miejskie wypożyczalnie, gdzie za naprawdę nieduże pieniądze można bezproblemowo przemieszczać się po mieście. Jak duży potencjał drzemie w tym? Taki, że jedna z największych wypożyczalni wchodzi do Polski i w samym trójmieście rozstawi około dziesięć tysięcy hulajnóg.

hulajnoga elektryczna (5)

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News