Jasna sytuacja z tanim LPG. Kierowcy nie muszą się już zastanawiać czy warto je tankować

Jasna sytuacja z tanim LPG. Kierowcy nie muszą się już zastanawiać czy warto je tankować

LPG stacja paliw

Podaj dalej

W pobliżu miejsca zamieszkania masz stację paliw na której dostępne jest tanie LPG, ale boisz się go tankować? Niektórzy kierowcy mają takie obawy, bowiem skoro różnica jest dość duża od standardowej ceny w innych miejscach, rosną obawy nad jakością. A takich obaw nikt nie powinien mieć, co jasno pokazuje raport UOKiK. Śmiało można tankować go do butli z gazem w aucie.

W przypadku LPG kieruj się ceną

Autogaz w porównaniu do benzyny i oleju napędowym jest niewątpliwie najbardziej bezpiecznym paliwem. Chodzi tutaj o kwestię jego jakości, która jest bardzo wysoka na każdej stacji paliw. W ramach kontroli gazu skroplonego LPG przeprowadzonej przez UOKiK inspektorzy zakwestionowali tylko 0,84 proc. zbadanych próbek. Nie odnotowano natomiast nieprawidłowości podczas kontroli hurtowni.

Ta informacja powinna raz na zawsze zakończyć temat tego czy, należy obawiać się tańszego LPG. Autogaz praktycznie wszędzie jest taki sam i wręcz niemożliwe jest jego ”ochrzczenie”. Zdecydowanie prościej zrobić to w przypadku benzyny czy oleju napędowego, choć takie praktyki są już praktycznie niespotykane. W przypadku dwóch najpopularniejszych paliw odsetek nieprawidłowości wynosi 1,88 proc. w skali blisko 1 500 zbadanych próbek.

Polskie stacje paliw są zatem bezpieczne dla kierowców, a UOKiK częstymi kontrolami jakie przeprowadza tylko to potwierdza. Oczywiście znajdą się pewne rodzynki, ale w skali całego kraju to wyjątkowe punkty. Nie ma się zatem co obawiać, że w naszym baku czy butli znajdzie się złe paliwo.

Tanio nie znaczy gorzej

W Polsce jest bardzo wiele mniejszych stacji paliw, które są dużą konkurencją dla markowych i popularnych punktów. Jeżeli zatem chcemy bądź sytuacja na drodze sprawi, że musimy zatankować w takim miejscu – nie miejmy obaw. Samochód na pewno na tym w żadnym stopniu nie ucierpi, a w naszym portfelu znajdzie się nieco oszczędności.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News