Diesel, benzyna i LPG skontrolowane przez UOKiK. Jakość paliw w Polsce jest na zaskakującym poziomie!

Diesel, benzyna i LPG skontrolowane przez UOKiK. Jakość paliw w Polsce jest na zaskakującym poziomie!

Diesel benzyna paliwo

Podaj dalej

Nieco starsi kierowcy pamiętają zapewne czasy, gdy słyszeli od znajomego – ”tam nie jedź, bo jest woda zamiast paliwa”. Chrzczone paliwo przed laty może nie było bardzo częstym zjawiskiem na stacjach paliw, ale zdarzały się dość częste sygnały, że diesel czy benzyna jest z dolewką. Współcześnie jednak takie sytuacje nie mają prawa bytu z kilku względów.

Diesel i benzyna bez domieszek

Żadna stacja paliw nie może pozwolić sobie współcześnie na tego typu ”eksperyment”. Gdyby ten wyszedł na jaw po prostu punkt przestałby w krótkim czasie istnieć, a żaden właściciel nie może sobie na takie coś pozwolić. A jak wiadomo wiadomości rozchodzą się obecnie nie pocztą pantoflową, tylko tego samego dnia informacja dociera już do grona zainteresowanych.

Istotną rolę w tym wszystkim odgrywają też współczesne silniki i cała technologia z nimi związana. To nie są już stare jednostki napędowe, które ”mogły jeździć na wszystkim”, co się wlało do baku. Obecnie jeżeli nawet nie komputer wykryje złej jakości paliwo, to częste awarie dadzą do myślenia.

KIEROWCO! KUP LETNIE OPONY I ODBIERZ BON NA 120 PLN

Wszystko to potwierdza się w raportach UOKiK, gdzie ze świecą szukać stacji paliw, gdzie diesel czy benzyna jest słabej jakości. Wszystkie skontrolowane punkty spełniają wszelkie normy. Tutaj możecie zobaczyć dokładną mapę, które punkty w tym roku zostały poddane już kontroli. Cieszy fakt, że coraz więcej stacji poddawanych jest tego typu kontrolom.

LPG także na poziomie

Oczywiście mając na myśl stacje paliw nie mówimy tutaj wyłącznie o dużych sieciówkach, ale także o tzw. ”no name”. Mniejsze punkty, gdzie z reguły możemy zatankować o kilka groszy taniej także nie mają się czego wstydzić w tym zestawieniu. W żadnym tego typu miejscu nie zostały wykryte żadne nieprawidłowości.

Wygląda więc na to, że mit tego typu miejsc został już praktycznie obalony. Kierowcy mogą spokojnie tankować paliwo tam, gdzie jest dla nich najkorzystniej z różnych względów. Choć patrząc po ile diesel i benzyna, najpewniej przemawiać będzie do nich najbardziej… cen

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News