Kierowcy, jakie wydatki czekają na was wiosną? Tutaj nie ma mowy o szukaniu oszczędności

Kierowcy, jakie wydatki czekają na was wiosną? Tutaj nie ma mowy o szukaniu oszczędności

kierowcy porzadki wiosna

Podaj dalej

W najbliższym czasie kierowcy muszą liczyć się z tym, że trzeba nieco doinwestować w swój samochód. Wszystko po to, aby o niego zadbać i czerpać garściami radość z jego prowadzenia i komfortu. Są to też naturalne rzeczy, które po prostu nie należy, a wręcz trzeba po zimie i przed kolejnym sezonem.

Nie oszczędzajcie kierowcy

auto samochod wiosna

Oczywiście większość rzeczy jest stosunkowo tanich, lecz gdy mowa o wszystkich na pewno uzbiera się już większa suma pieniędzy. A wspomnieć można by tutaj o podstawach, jak wymiana płynu do spryskiwaczy na letni, czy dokładne wymycie samochodu. I tutaj istotne jest zrobienie tego zarówno wewnątrz, na zewnątrz, jak i od spodu.

Wszystko po to, aby po zimie doprowadzić samochód do stanu używalności, zmyć z niego sól i sprawić, aby i on pozwalał poczuć nam wiosnę. Rzecz jasna nieunikniona będzie wymiana opon i o ile robimy to sami, to tutaj uda nam się nieco zaoszczędzić. Choć zawsze warto sprawdzić w zakładzie chociażby geometrię kół.

Nie wszyscy kierowcy decydują się na taki krok, ale staje się on coraz bardziej modny. Mianowicie chodzi o profilaktyczną wizytę na warsztacie i oględziny samochodu po zimie. Czasem pozwoli to zaoszczędzić więcej, niż w przypadku późniejszej awarii. A taka kontrola tyczy się zwłaszcza starszych pojazdów, którym zima mogła bardziej doskwierać.

kierowcy wiosna samochod

Prozaiczne rzeczy też są istotne

Wszyscy kierowcy powinni zwrócić także uwagę na wycieraczki i to, czy ich pióra nie zniszczyły się po zimie. A w większości przypadków zapewne tak będzie. Wiosna to także moment w którym większość osób myśli o klimatyzacji i jej nabijaniu. Choć powinno się to mieć pod kontrolą przez cały rok, to jednak dla wielu ten okres właśnie karze o tym myśleć.

Po zimie na pewno warto bardziej zadbać o lakier naszego samochodu. Po dokładnym wymyciu warto nałożyć odpowiednią warstwę preparatu, która będzie go chroniła, ożywi kolor i sprawi, że mycie pojazdu będzie łatwiejsze. Dbanie o samochód może być naprawdę przyjemne.

samochod przyjemnosc jazda

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News