Jaki los czeka paliwo w najbliższych tygodniach? Kluczowe decyzje w kwestii cen dla kierowców

Jaki los czeka paliwo w najbliższych tygodniach? Kluczowe decyzje w kwestii cen dla kierowców

diesel benzyna paliwo

Podaj dalej

Nie od dziś wiadomo, że na cenę tego po ile kosztuje paliwo na stacji największy wpływ mają ceny ropy na świecie. Bo jeżeli chodzi o wszelkiego rodzaju podatki jakie są już w cenie każdego tankowanego litra, tutaj nic się nie zmienia w ostatnim czasie. Nas kierowców powinna zatem interesować jedna rzecz – cena za baryłkę ropy i to, jak wygląda jej wydobycie w kwestii ilości.

Paliwo na drugą połowę wakacji i jeszcze dalej

W ostatnich dniach cena za baryłkę ropy nieznacznie wzrosła, ale unormowała się na poziomie pomiędzy 75 a 76 dolarów za baryłkę. Jak długo wahania będą miały miejsce właśnie w tym przedziale ceny? Tutaj pozostaje z dnia na dzień coraz większy znak zapytania. Wszystko przez kolejną falę koronawirusa, która w coraz większej ilości krajów staje się coraz bardziej odczuwalna. To wpływa na coraz większy niepokój inwestorów, a co za tym idzie obawy związane z popytem. Choć z drugiej strony nastroje się optymistyczne, bowiem popyt nieustannie rośnie.

Mimo wszystko nie jest to łatwy okres – rozprzestrzenianie się nowego wariantu Delta koronawirusa, duża niewiadoma pod znakiem dostaw ropy z krajów sojuszu OPEC+, a przy tym odbicie gospodarcze w Chinach nie jest tak szybkie jak zapowiadano. Krótko mówiąc, po optymistycznych nastrojach jakie były we wcześniejszych tygodniach, nagle wdarł się niepokój i ogromna niepewność, w którą stronę to wszystko będzie zmierzało.

Dla kierowców taka sytuacja jest wielką chwilą wyczekiwania. Zwłaszcza, że lada moment ocenę rynku ropy zaprezentuje w raporcie OPEC, a więc główny gracz na rynku. To może sporo namieszać na giełdach, a koniec końców na stacjach paliw i na tym ile zapłacimy za paliwo. Mimo wszystko nie ma tutaj zbyt wielu optymistycznych sygnał na to, że podwyżki w końcu ustaną. Nie wspominając o tym, że nadejdzie moment, w którym za benzynę i olej napędowy znów zaczniemy płacić mniej.

Inflacja spowodowana jest przede wszystkim wzrostem cen paliw

Rosnące koszty życia są znacznym stopniu spowodowane tym, w jakiej cenie są obecnie paliwa. Nic więc dziwnego, że w sklepach nieustannie obserwujemy wzrosty cen produktów, które jeszcze nie tak dawno były po prostu tańsze. To niestety druga strona tego co się dzieje na świecie, a więc droższej produkcji i dystrybucji wszystkiego, co jest nam potrzebne do codziennego życia.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News